Sv, 14.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pat notiesāšanas gadījumā Truksnim likums var neliegt kandidēt pašvaldību vēlēšanās

LETA
Pat notiesāšanas gadījumā Truksnim likums var neliegt kandidēt pašvaldību vēlēšanās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis Foto: Rebeka Žeire / LETA

Kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā aizdomās turētajam Jūrmalas mēram Gatim Truksnim (ZZS) likums pat notiesāšanas gadījumā var neliegt kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā teikts, ka domē nevar ievēlēt personas, kuras izcieš sodu brīvības atņemšanas vietās vai kuras ir sodītas par smagu vai sevišķi smagu noziegumu. Truksnim inkriminētais noziegums Krimināllikuma izpratnē nav smags vai sevišķi smags noziegums. Pašvaldību vēlēšanas notiks pēc deviņiem mēnešiem - nākamā gada jūnijā.

Truksnim tiek inkriminēta partijas nelikumīga finansēšana lielā apmērā. Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Šobrīd nav zināms, kā attīstīsies Truksnim un vēl vairākām personām inkriminētā lieta. Lai arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) mēram piemērojis aizdomās turētā statusu, KNAB pēc izmeklēšanas pabeigšanas lieta būs jānodod prokuratūrā, taču pirms tam arī birojs var izbeigt lietu, ja nav izdevies pierādīt personas vainu. Ja lieta nokļūs līdz prokuratūrai, tai jāpieņem kāds no šādiem lēmumiem - jāuzrāda apsūdzība, jānodod lieta atpakaļ KNAB papildizmeklēšanai vai arī lieta ir jāizbeidz, ja nav izdevies pierādīt personas vainu.

Ja lieta nonāks līdz prokuratūrai un apsūdzība tiks uzrādīta, tad prokuratūra vēl kādu laiku veiks pirmstiesas izmeklēšanu. Tikai pēc tam lieta var tikt nodota tiesai, kura pēc kāda laika nozīmēs tiesas sēdes. Tiesas procesa izskatīšanas ātrums ir atkarīgs no dažādiem apstākļiem, piemēram, lietas dalībnieku klātbūtnes tiesas sēdēs un tā, vai apsūdzētie atzīst vainu.

LETA jau vēstīja, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un šajā kriminālprocesā kopumā tika aizturētas četras personas, to vidū arī Truksnis, savulaik ar partiju «No sirds Latvijai» saistītais Jorens Raitums un uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš.

Pagaidām nav zināms, kas ir ceturtais lietā aizturētais.

KNAB Truksnim piemērojis aizdomās turētā statusu konkrētajā kriminālprocesā. Truksnis vakar ir atbrīvots, bet procesa virzītājs viņam piemērojis drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām. Viņam nav aizlieguma ieņemt amatu Jūrmalas domē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu