Satiksmes ministrijas atašejs Krievijā būs iepriekš vairākos amatos ieceltais Filipovs

CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Lita Krone / LETA

Laikā, kad Latvijā arvien vairāk samazinās Krievijas kravu plūsma, tranzīta uzņēmumu asociācijas problēmas risināšanā grib redzēt aktīvāku ne tikai Satiksmes ministrijas, bet arī tās apstiprināto atašeju iesaisti Latvijas ārvalstu vēstniecībās. Par jauno Satiksmes ministrijas atašeju Krievijā apstiprināts Andrejs Filipovs, kurš vēl nesen pamanījās ieņemt vienlaikus trīs amatus valsts iestādēs un kapitālsabiedrībās, ceturtdien vēstīja LTV «Panorāma».

Pērn pavasarī vēstīts, ka Filipovs vienlaicīgi pamanījies ieņemt ne tikai Nodarbinātības valsts aģentūras sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja amatu, bet bija iekārtojies divos labi apmaksātos amatos Satiksmes ministrijas pakļautībā esošajās valsts kapitālsabiedrībās.

Filipovam katrā no trim amatiem nedēļā bija jānostrādā vismaz 40 stundas. Tiesa, sastapt viņu nevienā no darba vietām LTV toreiz neizdevās.

Nesen Filipovs ticis pie jauna amata - viņš būs Satiksmes ministrijas atašejs Latvijas vēstniecībā Krievijā.

Viens no šobrīd Andreja Filipova ieņemamajiem amatiem ir Mārketinga un informācijas sektora vadītāja amats «Latvijas Valsts ceļu» muzejā. «Latvijas Valsts ceļi» atrodas tajā pašā ēkā, kur atrodas arī Satiksmes ministrija. Bet

līdzīgi kā aptuveni pirms pusotra gada, arī šoreiz darba dienas vidū Filipovs tur nebija sastopams.

Pie vairākiem amatiem Labklājības un Satiksmes ministriju iestādēs Filipovs ticis laikā, kad tās politiski pārraudzījis Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība). Viņš pats toreiz žurnālistiem sacīja, ka Filipovā saskata augstas darba spējas, un tas, ka viņš vienlaikus darbojas gan sabiedrisko attiecību, gan mediju jomā, neesot šķērslis.

Tagad Satiksmes ministrijā skaidro –

pie atašeja amata Filipovs ticis, uzvarot atklātā konkursā, kurā piedalījušies vairāk nekā 10 cilvēki.

Viņu šim amatam esot rekomendējuši arī vairāki diplomāti – Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca, vēstnieks Izraēlā Andris Vilcāns, kā arī eiroparlamentārietis Artis Pabriks («Vienotība»). Par to, vai Filipovs bijis labākais kandidāts, konkursa komisijas vadītājs ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups runā izvairīgi: «Redziet… vienmēr var būt labāks. Bet tāpēc jau mums ir valsts pārvaldē savas procedūras, kāpēc ir jāsludina konkursi, konkursa kārtībā viss tiek sludināts un analizēts...

Kas pieteicās, tas pieteicās,»

norādīja Maldups.

«Te nav variantu, ka mēs kādu speciāli varētu atlasīt. Mēs par to esam domājuši, bet nebija konkrētu kandidātu,» sacīja Maldups.

Par savām darba prioritātēm Filipovs kameras priekšā runāt nevēlas.

Uz jautājumu, kā risināt kravu plūsmas mazināšanās problēmu no Krievijas, viņš izvēlējās atbildēt rakstiski:

«Specializētais atašejs maz var ietekmēt situāciju [ar kravu plūsmas mazināšanos].

Pamatā viss ir atkarīgs no starpvalstu attiecībām un saimniecisko subjektu komerciālās ieinteresētības, kā arī starpvalstu attiecību klimata. Primārais, ko pašlaik var darīt, ir precīzi novērtēt esošo situāciju un sniegt rekomendācijas, kā padarīt Latviju pievilcīgāku loģistikas un kravu pārvadājumu kompānijām,» uzskata Filipovs.

Baltijas asociācijas «Transports un loģistika» prezidente Inga Antāne atzina, ka šāda atbilde nozari neapmierina:

«Ja kāds man saka, ka to nevar ietekmēt, tad man ir jautājums – kāpēc vajag šādu amatu?

Tomēr tranzīta nozare gaida konkrētu rīcību ne tikai no atašeja, bet no Satiksmes ministrijas, no «Latvijas dzelzceļa»,» pauda Antāne.

«Mēs esam vairākkārt norādījuši, ka šobrīd ir pēdējais laiks izstrādāt vienoto piedāvājumu, lai mēs sevi varētu prezentēt gan Krievijas, gan Ķīnas pārstāvjiem,» sacīja Antāne.

Šobrīd Filipovs ieņem divus amatus.

Viņš aizvien ir Nodarbinātības valsts aģentūras sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs un turpina strādāt «Latvijas Valsts ceļu» muzejā.

Vienlaikus viņš ir Latgales Reģionālās televīzijas īpašnieks.

E-pastā «Panorāmai» Filipovs norādīja, ka jau ilgāku laiku neveicot nekādas darbības šajā televīzijā, taču esošie un bijušie darbinieki gan apliecina pavisam ko citu.

Filipovs arī sola izvērtēt, vai saglabāt esošos amatus.

Ārlietu ministrijā gan uzsver – darba apvienošanai ir strikti ierobežojumi.

«Saskaņā ar diplomātiskā un konsulārā dienesta likumu, kas ir mūsu pamatdokuments, ir iespējams apvienot darbus ar zinātnisko un pedagoģisko darbu. Ir bijuši diplomāti, kas to spējuši paveikt,» norādīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons.

Filipovs par SM atašeju kļūs no nākamās pirmdienas. Pirms tam viņa kandidatūra vēl ir jāapstiprina Ārlietu ministrijā.
KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu