Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rasnačam € 250 sods par dienesta mašīnas izmantošanu skapja pārvešanai

Klusā daba ar ministru FOTO: TVNET karikatūra: Toms Ostrovskis

Izvērtējot publicista Lato Lapsas iesniegumu par tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) rīcību saistībā Tieslietu ministrijas (TM) transporta izmantošanu privātām vajadzībām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis Rasnača rīcībā likumpārkāpumu un nolēmis saukt viņu pie administratīvās atbildības. Ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs apliecināja, ka ministram uzlikts 250 eiro naudas sods, ko Rasnačs tuvākajās dienās arī samaksāšot.

Lapsas veidotajā portālā «pietiek.com» šodien publicēts KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka parakstīts atzinums, kurā teikts, ka Rasnačs šogad 30.martā, izmantojot TM lietošanā esošo automašīnu «Volkswagen (VW) Caravella» privātām vajadzībām, proti, pārvedot savu skapi no adreses Mārupes ielā uz adresi Lāčplēša ielā, nonāca interešu konflikta situācijā un neievēroja likumā noteikto, ka publiskas personas īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošais autotransports, tostarp operatīvais transports, izmantojams tikai dienesta, darba, amata pienākumu pildīšanai.

Ņemot vērā likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» noteikto aizliegumu veikt darbības, kurās amatpersona ir personiski vai mantiski ieinteresēta, un amatpersonām noteikto ierobežojumu rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu, tieslietu ministrs ir saukts pie administratīvās atbildības.

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro,

atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus vai bez tā.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša nekomentēja, kāds lēmums pieņemts Rasnača lietā.

Viņa vien norādīja, ka saskaņā ar likumu KNAB ir pienākums par valsts amatpersonas darbībā konstatētajiem pārkāpumiem informēt sabiedrību, tomēr institūcija informāciju ievieto savā mājaslapā internetā tikai pēc tam, kad stājies spēkā un likumā noteiktajā termiņā nav apstrīdēts vai pārsūdzēts attiecīgās institūcijas lēmums vai stājies spēkā attiecīgs tiesas nolēmums.

Ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs apliecināja, ka ministrs saņēmis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un tuvākajās dienās tiks samaksāts uzliktais naudas sods - 250 eiro.

Likums paredz, ka

amatpersona KNAB lēmumu var pārsūdzēt biroja priekšniekam.

Ja amatpersonu neapmierina arī KNAB šefa lēmums, tad

vēl ir iespējams vērsties tiesā.

Rasnača preses sekretārs Andris Vitenburgs iepriekš apstiprināja, ka 30.marta pusdienas pārtraukumā nepilnu stundu ministrs izmantojis sava skapja pārvešanai, kas notikusi «steidzamības kārtībā» pusdienas pārtraukumā, TM lietošanā esošo mikroautobusu «VW Caravelle» no Āgenskalna uz Rīgas centru. Par degvielu ministrs iedevis 20 eiro TM šoferim. Atskaiti par to, vai minētā naudas summa iztērēta tieši degvielai, ministrs gan neesot prasījis.

Rasnačs tikmēr publiski atvainojies visiem, kam ar savu rīcību - izmantojot ministrijas transportu privāta skapja pārvadāšanai - nodarījis kaitējumu, atzīstot, ka izdarījis rupju profesionālās ētikas pārkāpumu.

Uz augšu
Back