Latvijas rallija braucēji dodas uz «Shell Helix Rally Estonia»

FOTO: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Šajā nedēļas nogalē, 13., 14. un 15. jūlijā, Tartu apkaimē risināsies sacensības «Shell Helix Rally Estonia», kas pulcēs vairāk nekā 100 dalībnieku no 12 valstīm. Šis būs ne tikai Igaunijas, bet arī Latvijas čempionāta ieskaites posms. Starta sarakstā ir 18 ekipāžas, kas startēs ar Latvijas Automobiļu federācijas izdotām licencēm, attiecīgi pārstāvot Latviju.

Tā kā šis ir apvienotais Igaunijas un Latvijas čempionāta posms, tad tikai likumsakarīgi ir tas, ka

šajās sacensībās piedalīsies labākie no labākajiem no visas Baltijas,

taču viņiem pretī stāsies arī sportisti no Krievijas, Polijas, Ukrainas, Īrijas, Anglijas, Somijas, Spānijas, Zviedrijas un Austrālijas, TVNET pavēstīja LAF Preses sekretāre Kristīne Pavlovska.

Ja ielūkojamies pieteikumu sarakstā, tas ir gana iespaidīgs – uz starta būs trīs WRC komandas un kopā 5 WRC automobiļi. Ar vienu no tiem startēs Ots Tanaks / Martins Jarveoja no Toyota Gazoo Racing World Rally Team (Toyota Yaris WRC), Tanaks savā karjerā uzvarējis 3 WRC posmus un ir 2017.gada WRC trešās vietas īpašnieks. Redzēsim Haidenu Padonu / Sebu Maršalu no Hyundai Motorsport (Hyundai i20 Coupe WRC) – viņš ir labākais Jaunzēlandes rallija braucējs, un viņa kontā ir 1 WRC uzvara. Tāpat Igaunijā būs redzami Kreigs Brīns / Skots Martins - ekipāža no Citroen Racing komandas (Citroen C3 WRC), kas, cita starpā, ir 2015.gada «Rally Liepāja» uzvarētāji.

Vēl redzēsim Georgu Grosu / Raigo Molderu (Ford Fiesta WRC) un Valeriju Gorbanu / Sergeju Larensu ar Mini Cooper WRC. Karls Krūda atgriezies ierindā ar Ford Fiesta Proto automašīnu un startēs kopā ar Igaunijas čempioni Anniku Arneku. R2 grupā startēs arī Latvijas čempions Olivers Solbergs, un nedrīkst aizmirst arī par kravas auto – Igaunija ir vienīgā valsts pasaulē, kur rallijos piedalās GAZ rallija kravas automašīnas, un to ir vērts redzēt.

Starp mūsējiem ir tādi braucēji Jānis Berķis / Edgars Čeporjus, skatītāju iemīļotā Jāņa Vorobjova / Ivo Pūķa ekipāža un arī Reinis Nitišs / Andris Mālnieks.

Reinis Nitišs, kura panākumiem esam raduši sekot līdzi Eiropas rallijkrosa čempionātā, šoreiz sēdīsies pie rallija auto stūres, tomēr šī pieredze viņam nav sveša, jo viņš startējis vairākos rallijos un uzrādījis visnotaļ atzīstamus rezultātus, izcīnot uzvaru savā klasē 2017.gada «Rally Liepāja».

Rallijā būs 16 ātrumposmi ar kopgarumu 146,04 km, taču jāpiemin, ka Latvijas čempionāta ieskaite būs vien sestdienas ātrumposmos, tātad, lai arī rallijs noslēgsies svētdien, rezultātus Latvijas ieskaitē varēsim uzzināt jau sestdienas vakarā.

Rallija atklāšana – piektdienas vakarā Tartu centrā Raekoja laukumā 20:45-21:00, pirms tam būs iespēja tikties ar saviem favorītiem autogrāfu sesijā 20:15-20:45. Sestdien dalībnieki veiks 11 ātrumposmus, savukārt svētdien – vēl 5. Ar ātrumposmu kartēm, aprakstiem, kā arī ar sacensību programmu var iepazīties rallija mājaslapā www.rallyestonia.com.

Var piebilst, ka TVNET būs skatāmas tiešraides no sacensību norises vietas. Piektdien tas būs ceremoniālais starts Tartu plkst. 20:30 - 21:30, sestdien rallistu savstarpējās cīņas 11 stundu garumā no 09:40 līdz 21:00 un svētdien finišs no 14:35 līdz 16:30.

Uz augšu