«Dinamo» ielaiž spēles izskaņā, piedzīvojot ļoti sāpīgu zaudējumu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas «Dinamo» regulārā čempionāta spēlē viesos ceturtdien ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Gagarina kausa īpašniecei Magņitogorskas «Metallurg». Rīdzinieku labā vārtus guva Miķelis Rēdlihs, bet pretinieku rindās izcēlās Kriss Lī un Vojteks Voļskis.

Abas komandas spēli sāka mierīgi, bez bīstamiem momentiem, perioda pirmajā pusē izdarot septiņus metienus pa vārtiem. Pirmā perioda 14.minūtē par Sergeja Mozjakina klupināšanu tika noraidīts Miķelis Rēdlihs, tādējādi Latvijas klubs nonāca mazākumā. To pēc pusminūtes izmantoja pretinieki, aizsargam Krisam Lī ar spēcīgu metienu no zilās līnijas atklājot spēles rezultātu.

Trīs minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām «Dinamo» otrajai maiņai izdevās izdarīt nelielu spiedienu, taču rezultātu uz tablo tas nedeva. Tiesa, aktīvā spēle lika pretiniekiem pārkāpt noteikumus, tādējādi Rīgas vienība ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Turklāt perioda priekšpēdējā minūtē mājinieki pēc vēl viena pārkāpuma nonāca jau trīs vīru sastāvā.

Lielajā vairākumā Rīgas komandai bija jāspēlē 45 sekundes, taču divu spēlētāju pārsvars netika izmantots. Perioda pēdējā minūtē «Dinamo» vairākumā iespieda pretiniekus viņu aizsardzības zonā, bet panākt neizšķirtu viesiem neizdevās. Otrajā trešdaļā atlikušās vairākuma sekundes rīdzinieki neizmantoja, pie tam pēc Vitālija Pavlova noraidījuma paši nonāca mazākumā.

Spītējot «Metallurg» bīstamajiem uzbrukumiem, «Dinamo» izdevās mazākumā noturēt savus vārtus neiekarotus. Spēlējot četratā, rīdziniekiem izdevās arī labs pretuzbrukums, taču Ginta Meijas mestā ripa norībināja pa Magņitagorskas vienības vārtu pārliktni. Perioda vidū ar bīstamu metienu pa pretinieku vārtiem izcēlās arī Krišjānis Rēdlihs, bet mājinieku vārtsargs Vasīlijs Košečkins bija savu uzdevumu augstumos.

Tiesa, Rīgas hokejistiem tomēr izdevās uzlauzt Košečkina sargāto cietoksni, jo otrās trešdaļas 14.minūtē M.Rēdlihs no tuvas distances panāca neizšķirtu. Turpinājumā «Dinamo» ieguva tiesības spēlēt vairākumā, bet izvirzīties vadībā Latvijas vienība nespēja, un komandas pārtraukumā devās, rezultāta tablo vēstot 1:1.

Trešā perioda sākumā jau «Dinamo» vārtsargs Jakubs Sedlāčeks glāba viesus no vārtu zaudējuma. Dažas minūtes vēlāk Pavlovam izdevās apspēlēt Lī, taču arī pretinieku vārtsargs bija īstajā vietā. Turpinājumā rīdzinieki minūtes laikā nopelnīja divus noraidījumus, taču arī pretiniekiem bija jādodas uz noraidīto soliņa, tādējādi trijatā pret pieciem nācās spēlēt tikai pusminūti.

Trešās trešdaļas otrajā pusē Košečkins divreiz glāba mājiniekus pēc Koltona Gīlisa un Gunta Galviņa metieniem. Četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Patrikam Malenam bija jādodas uz noraidīto soliņa, kas pretiniekiem ļāva panākt 2:1, jo precīzs pēc Mozjakina piespēles bija Voļskis. Pamatlaika pēdējā minūtē «Dinamo» nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču nespēja atspēlēties un piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Vārtu guvēji: 1:0 Kriss Lī (Mozjakins) (15:01, vair.), 1:1 Miķelis Rēdlihs (Pujacs, Galviņš) (33:42, vair.), 2:1 Vojteks Voļskis (Mozjakins, Lī) (47:45, vair.).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačam pret «Metallurg»

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#98 Jānis Kalniņš);

Aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #18 Georgijs Pujacs, #27 Oskars Cibuļskis - #77 Patriks Malens, #23 Aleksandrs Jerofejevs - #9 Krišjānis Rēdlihs (A), #7 Kristaps Zīle;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #24 Pjotrs Ščastļivijs - #19 Miķelis Rēdlihs, #4 Džastins Šags - #43 Tims Sestito (A) - #81 Koltons Gīliss, #87 Gints Meija (C) –- #79 Vitālijs Pavlovs - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #41 Frenks Razgals.

Šo izbraukumu Rīgas «Dinamo» sāka otrdien, kad Ufā tika pie pirmās uzvaras šajā sezonā, pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pārspējot vietējo «Salavat Julajev».

Rīgas «Dinamo» savu sezonas otro izbraukumu noslēgs svētdien, kad gaidāms duelis pret Čeļabinskas «Traktor».

Rīgas «Dinamo» klubs jaunās sezonas KHL čempionātā bija zaudējis pirmajās trijās spēlēs, taču tagad beidzot ieguvis divus punktus, kas Rietumu konferences kopvērtējumā ļauj ierindoties 13.vietā 14 komandu konkurencē.

Tikmēr Magņitogorskas klubs jauno sezonu sācis diezgan pieticīgi. Ja vēl svētdien ar 4:1 tika pārspēts Habarovskas «Amur», tad pirms šī mača tika piedzīvoti četri zaudējumi pēc kārtas. Ar septiņās spēlēs gūtiem desmit punktiem pašreizējie Gagarina kausa īpašnieki Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem ceturto vietu.

Savukārt pēc šīs nedēļas izbraukuma mačiem Rīgas «Dinamo» 13.septembrī gaidāma mājas spēle pret Somijas komandu Helsinku «Jokerit», kurā spēlē aizsargs Artūrs Kulda, bet pēc tam sekos izbraukuma duelis pret Baltkrievijas klubu Minskas «Dinamo». Turpinājumā sekos trīs mači savā laukumā.