Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Rīgas satiksme»: Skanstes jauno tramvaja līniju plānots izbūvēt pa kapos jau esošu ielu

BNS
«Rīgas satiksme»: Skanstes jauno tramvaja līniju plānots izbūvēt pa kapos jau esošu ielu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Skanstes jauno tramvaja līniju Rīgā plānots izbūvēt pa Lielajos kapos jau esošu ielu, skaidroja Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma «Rīgas satiksme» preses sekretārs Viktors Zaķis.

Viņš norādīja, ka Rīgas dome neplāno izbūvēt tramvaja līniju cauri Lielajiem kapiem. Tā tiks izbūvēta pa Skanstes ielu, savienojot to ar ostu.

«Viena no ielām, caur kuru ies tramvaja līnija, ir Senču iela, kura iet cauri kapiem,

tomēr tā vēl ir tikai vīzija, kura ir pieteikta Kohēzijas fonda (KF) finansējumam,» skaidroja Zaķis.

Tāpat viņš uzsvēra, ka

pašlaik jaunās tramvaja līnijas tehniskais projekts nav izstrādāts un tas tiks darīts tikai tad, kad būs iegūts KF finansējums.

«Tehnisko projektu, visticamāk, izstrādās šā gada beigās vai nākamā gada sākumā. Projekts noteikti tiks arī saskaņots ar attiecīgajām institūcijām,» norādīja «Rīgas satiksmes» preses sekretārs.

Jau ziņots, ka Rīgas jaunās Skanstes tramvaja līnijas projektu paredzēts iesniegt Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) līdz šā gada 17.oktobrim.

Tāpat vēstīts, ka tramvaju infrastruktūrai no Eiropas Savienības (ES) fondiem būs pieejami 96 miljoni eiro, īstenojot projektus pilsētās, kurās tiek veikti pasažieru pārvadājumi ar tramvaju - Rīgā, Daugavpilī un Liepājā. Projekta laikā plānots izbūvēt vai uzlabot kopumā vismaz astoņus kilometrus tramvaju sliežu līniju.

Lielā projekta īstenošanai Rīgas pašvaldībā KF līdzfinansējums būs līdz 70 miljoniem eiro, savukārt pārējo projektu īstenošanai Daugavpilī un Liepājā - līdz 13 miljoniem eiro vienam projektam. Rīgā papildus jauna tramvaja maršruta izveidei Skanstes rajonā plānots papildus iegādāties zemās grīdas tramvajus.

Iepriekš ziņots, ka jauno tramvaja līniju Skanstes ielā, izbūvējot jaunu zemās grīdas tramvaja līniju starp Skanstes ielu un Ganību dambi, plānots īstenot līdz 2019.gadam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais