Poliščuka iestudējusi izrādi par bēgļu tematiku

Režisore Gaļina Poļiščuka piedalās preses konferencē par Liepājas teātra jauno sezonu

FOTO: Ieva Čīka / LETA

14. un 15. septembrī plkst. 19 Jūrmalas Kultūras centrā tiks rādīta Gaļinas Poliščukas iestudētā izrāde «Dzīvības kvota».

Izrāde iestudēta pēc Dienvidāfrikas lugas motīviem, ņemot vērā šodien vienu no visaktuālākajām tēmām informācijas telpā - bēgļu kvotas.

«Kas mūsos uzvarēs - vai pašsaglabāšanās instinkts, vai humānisms ar tiesībām uz pašiznīcināšanos? Kam mēs izstiepjam roku, vai nelaimīgam saucošam pēc palīdzības vai «vilkam aitas ādā»? Lugas centrā viena no viņiem liktenis: «sveša» gan pēc ādas krāsas, gan pēc ticības un pēc mentalitātes,» norādīts lugas idejas aprakstā.

«Attieksme pret šo jautājumu mūsu sabiedrībā nav viennozīmīga, tāpat kā arī mākslinieciskās grupas, kas strādā pie šī projekta. Tas ir mēģinājums noskaidrot piedāvājamajā situācijā, kur, kā arī datorspēlē, telpa un trajektorija jau daudzējādā ziņā ir modulēta un pēc būtības mūsu viedoklis vairs neko neizšķir,» par izrādes autoru iecerēto pauž Šūpulniece.

«Šis mēģinājums saprast to «svešo», kas arī ir spiests spēlēt šo datorspēli tajā, otrajā pusē. Diviem varoņiem, nesamierināmiem ienaidniekiem, nāksies satikties neparastā situācijā pie šokējošiem apstākļiem un iepazīt vienam otru, daudz ko pārvērtēt un saprast... Viņš bēglis, sapņojošs nokļūt Eiropā, viņa žurnāliste - kaislīga «vecās pasaules un Eiropas principu» pamatu saglabāšanas piekritēja,» šādi tiek ieskicēts Poļiščukas izrādes stāsts.

Izrādē spēlēs aktieri Andris Bulis un Elīna Dzelme, scenogrāfe ir Laura Rožkalne.

Uz augšu