Spānis Vinjaless tiek pie pirmās «MotoGP» uzvaras karjerā

Spānijas motosportists Maveriks Vinjaless

FOTO: Tim Keeton / EPA

Spānijas motosportists Maveriks Vinjaless no «Suzuki Ecstar» komandas svētdien izcīnīja pirmo uzvaru savā prestižākās motošosejas klases «MotoGP» klases karjerā, triumfējot pasaules čempionāta 12.posmā Lielbritānijā.

Šo sacensību norise gan aizkavējās, jo sacensības tika apturētas pēc tam, kad to sākumā avāriju piedzīvoja francūzis Lorī Bass («Avintia Ducati») un spānis Alēšs Espargaro («Suzuki Ecstar»).

Sacensības atsākās brīdi vēlāk, bet tajās par uzvarētāju kļuva 21 gadu vecais Vinjaless, sagādājot «Suzuki Ecstar» komandai tās pirmo uzvaru prestižākajā klasē kopš 1994.gada.

Tikmēr otro vietu svētdien ieguva mājinieku favorīts un svētdienas kvalifikācijas uzvarētājs Kels Kratčlovs no «CWM LCR Honda», kurš uzvarētājam zaudēja 3,480 sekundes. Savukārt trešais bija leģendārais itālis Valentīno Rosi no «Movistar Yamaha» komandas.

Čempionāta kopvērtējumā pēc 12 etapiem spānim Markam Markesam («Repsol Honda»), kurš svētdien bija ceturtais, ir 210 punkti un viņam ar 160 punktiem seko Rosi. Tikmēr 146 punktus guvis pagājušās sezonas pasaules čempions spānis Horhe Lorenso no «Movistar Yamaha», bet no viņa par 21 punktu tagad atpaliek Vinjaless.

Arī šajā sezonā, kas novembrī tradicionāli noslēgsies Spānijas pilsētā Valensijā, braucēji aizvadīs 18 posmus.

Uz augšu