BMX sacensībās Madonā uzvar Vekša

Madonā esošajā Smeceres sila trasē aizvadītas «SMScredit.lv BMX čempionāta» sestā posma sacensības, kurās kopumā startēja 279 dalībnieki no Latvijas un apkārtējām valstīm. Elites un junioru vīru grupā uzvarēja «Ozolēnu» kluba braucējs Kristaps Vekša.

Tuvojoties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, pilnā sparā turpinās Latvijas BMX sacensību sezona. Aizvadītās nedēļas nogalē BMX klubu braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas pulcējās Madonā Smeceres sila trasē. Sestdien norisinājās «SMScredit.lv BMX čempionāta» sestā posma sacensības, bet dienu vēlāk notika «Smeceres sila» kausa izcīņa.

«SMScredit.lv BMX čempionāta» posmā startēja kopumā 279 dalībnieki. Elites un junioru vīru grupā uzvarēja Saldus kluba «Ozolēni» sportists Kristaps Vekša. Trenera Ivo Lakuča audzēknis finālā apsteidza savu treniņu biedru Helviju Babri («Māra Štromberga aģentūra»). Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa «RRS/ Rīgas Favorīta» braucējs Ansis Uškaurs. Šajā pat grupā meitenēm nepārspēta palika «Silvas ziķeru» kluba braucēja Vineta Pētersone.

Otrajā vietā finišēja «Tālava/ VBSS» kluba pārstāve un madoniete Lelde Šuma, bet trešajā vietā ierindojās rīdziniece Alice Kirina. M17+ amatieru grupā triumfs SK «Spēks» braucējam Kristeram Lejiņam, kurš finālā otrajā un trešajā vietā atstāja attiecīgi «RRS/ Rīgas Favorīts» sportistu Viesturu Morozu, un «Mītavas kumeļu» braucēju Ernestu Šteinbergu.

16 dalībnieki startēja B15 – 16 grupā. Spraigajā konkurencē uzvaru lielajā finālā izcīnīt izdevās valmierietim Edvardam Glāzeram, otrais bija rīdzinieks Filips Krists Rozītis, bet trešais «Vecpiebalgas» kluba pārstāvis Rinalds Jānis Kārkliņš. 14 gadus veco jauniešu konkurencē Madonā uzvaru guva «Ozolēnu» braucējs Niks Rožukalns, kurš apsteidza savu komandas biedru Ronaldu Rītiņu un «Ventspils spara» braucēju Rolandu Pommeru. B13 grupā uzvarēja Emīls Edvards Liberts no «Mārupes» kluba.

Otrajā vietā finālā finišēja «RRS/ Rīgas Favorīts» braucējs Emīls Kaupužs, bet trešais bija «Silvas ziķeru» pārstāvis Ronalds Kalniņš, kuram šis ir pirmais goda pjedestāls šajā sezonā.

B12 grupā uzvarēja «Mārupes» braucējs Mārtiņš Zadraks, otrais bija «Ventspils spara» pārstāvis Mārtiņš Treimanis, bet trešais «RRS/ Rīgas Favorīta» sportists Oskars Balodis. B11 konkurencē puišiem triumfs rīdziniekam Mikum Freimanim, kurš apsteidza mārupieti Noah Laake un «tālavieti» Danielu Roju Lazaru.

B10 grupā pirmās divas vietas «RRS/ Rīgas Favorīta» sportistiem. Pirmais bija Edgars Langmanis, bet otrais Kristers Oiguss. Trešo vietu šeit ieguva «Tālava/ VBSS» pārstāvis Ralfs Frīdvalds.

B9 grupā 1. vietā Kristers Apels, B8 grupā 1. vietā Roberts Černovs (abi «RRS/ Rīgas Favorīts), B7 grupā 1. vietā Markuss Domorackis («Mārupe»), B6 – grupā 1. vietā Patriks Krauklis («Tālava/ VBSS»). Krūzeru 30+ grupā 1. vietā Guntars Ļebedevs («Madona»), krūzeru 17 – 29 grupā 1. vietā Vents Štrombergs («Madona»). G14+ grupā 1. vietā Vēja Baškyte (Lietuva), G11 – 13 grupā 1. vietā Līva Lizeta Glāzere («Tālava/ VBSS»), G8 – 10 grupā 1. vietā Paula Kibare («Mītavas kumeļi»), G7- grupā 1. vietā Estere Zaķīte («RRS. Rīgas Favorīts»).

Svētdien spraigās un aizraujošās cīņās norisinājās «Smeceres kausa» izcīņas sacensības. «SMScredit.lv BMX čempionāta» nākamais posms 6. augustā norisināsies Mārupē.