Saeimas deputāts Kļaviņš parādā €500 000

Saeimas deputāti Askolds Kļaviņš (no kreisās) un Augusts Brigmanis Saeimas pavasara sesijas pēdējās plenārsēdes laikā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeimas deputāta mandātu nolikušā veselības ministra Gunta Belēviča vietā parlamentā iekļuvušais deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) ir parādā aptuveni pusmiljonu eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publicētā amatpersonas deklarācija.

Kļaviņš 2015.gadā deklarējis divas parādsaistības, kopumā 478 647 eiro apjomā. Tās gan nav traucējušas parlamenta deputātam par 8500 eiro iegādājies jaunu īpašumu - zemes gabalu Liepājā.

Līdz ar šā zemes gabala iegādi, Kļaviņa īpašumā ir septiņi nekustamie īpašumi, bet kopīpašumā - vēl divi. Septiņi no īpašumiem atrodas Rīgā - īpašumi pārsvarā ir zeme ar dzīvojamajāmm ēkām vai arī zeme ar nedzīvojamajām ēkām.

ZZS valdes loceklis pērn Rīgas domē (RD) nopelnīja 28 817 eiro (2 401 eiro mēnesī). Tāpat viņš saņēmis 9000 eiro lielu mantojumu un 9500 eiro maksājumus no Igora Golimbovska, kas saistīti ar īpašuma pārdošanu un «cita veida maksājumu». Kopējie ienākumi 2015.gadā Kļaviņam bijuši 49 026 eiro.

Politiķim pieder 426 861 eiro vērtas kapitāldaļas «Gandrs», viņam ir 4600 eiro lieli skaidras naudas, kā arī 227 eiro bezskaidras naudas uzkrājumi.

6882 eiro deputāts pērn samaksājis aizdevuma procentos, taču aprēķinātie procenti sastāda 22 451 eiro.

Jau ziņots, ka jūnija vidū par Kļaviņa mandāta apstiprināšanu parlaments nobalsoja vienbalsīgi. Kļaviņš saņēma «mīksto» mandātu jeb mandātu uz premjerministra Māra Kučinska (ZZS) ministru prezidenta amata pildīšanas laiku. Politiķis līdz kļūšanai par deputātu ieņēma RD Vides pārvaldes priekšnieka amatu.

Kļaviņš ir otrais Saeimā neiekļuvušais deputāta kandidāts ZZS Rīgas vēlēšanu apgabalā aiz parlamentārieša Valda Kalnozola, kuram tika piešķirts «cietais» mandāts. 12. Saeimas vēlēšanās Kļaviņš saņēma 979 «plusus» un 1285 svītrojumus.

Tāpat jau vēstīts, ka jūnijā Saeimas atalgojumu sarakstā Kļaviņš jau ir iekļauts, saņemot par darbu jūnijā 759 eiro.

Uz augšu