Rīdzinieku romantiskāko vietu TOP10, kur doties vērot saulrietu

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: LETA

Par romantiskāko vietu, kur darba dienas vakaros un nedēļas nogalēs doties ar savu auto un vērot saulrietu, rīdzinieki ir atzinuši Ķīpsalas promenādi.

 

FOTO: publicitātes

10. vieta: Spīķeru kvartāls

Spīķeru kvartāls ir kas vairāk nekā ēku komplekss vēsturiskajā Rīgas centrā. Šodien Spīķeri ir laikmetīgās kultūras centrs ar gleznaino Daugavas promenādi. Adrese: Maskavas iela 6

 

FOTO: publicitātes

9.vieta: Andrejsala

Pētersala-Andrejsala ir Rīgas pilsētas apkaime Ziemeļu rajonā, kurā ietilpst Rīgas pilsētas daļas Pētersala un Andrejsala. Pētersalas-Andrejsalas apkaime atrodas Rīgas centrā, Daugavas labā krasta dzelzceļa loka ZR daļā. Pa sauszemi tā robežojas ar Sarkandaugavas, Skanstes un Centra apkaimi, bet pa ūdeni tai ir robežas ar Spilves un Ķīpsalas apkaimēm. Pētersalas-Andrejsalas apkaimes robežas ir Daugava, Eksporta iela, Hanzas iela, Ganību dambis, dzelzceļš līdz Eksporta ielai, līnija no Eksporta ielas līdz Daugavai (Eksportosta).

 

FOTO: publicitātes

8.vieta: Promenāde pie «Saules akmens» ēkas

Saules akmens (Swedbank Centrālā ēka) ir biroju augstceltne Pārdaugavā, Ķīpsalas apkaimē, Balasta dambī 1a. Ēkas apkārtnē apmēram 2 ha platībā tiek veidota visai sabiedrībai pieejama zaļā zona ar atpūtas vietām un pieeju Daugavas krastam. Ir nostiprināta Āgenskalna līča krasta līnija.

 

FOTO: publicitātes

7.vieta: Lucavsala

Lucavsala ir sala Rīgas centrālajā Daugavas daļā, Zemgales priekšpilsētā. Lucavsala ir iekļauta Salas apkaimē. Sala Daugavā, kas vēl dažus gadus atpakaļ bija pilna ar pamestām dārza būdiņām, pēc sāktās labiekārtošanas ir kļuvusi par iecienītu atpūtas un peldēšanās vietu Rīgā.

 

FOTO: publicitātes

6.vieta: Lauks pie lidostas «Rīga»

Starptautiskā lidosta «Rīga» ir lielākā lidosta Latvijā un Baltijas valstīs. Lidosta atrodas apmēram 13 kilometrus uz dienvidrietumiem no Rīgas centra, Mārupes novadā.

 

FOTO: publicitātes

5.vieta: Zaķusalas krastmala

Zaķusalas Krastmala Rīgas ielu sarakstā ir no 19.gs. 80. gadiem, saukta arī par Krasta vai Krastmalas ielu. Kad salā tika nojaukta vēsturiskā apbūve, ielu pārdēvēja par A. Pelšes krastmalu, bet kopš 20.gs. 90.gadiem par Zaķusalas krastmalu.

 

FOTO: publicitātes

4.vieta: 11.novembra krastmala

11.novembra krastmala vijas gar Daugavu – ikdienā maģistrālajā ielā ir dzīva satiksme, kas īpašos gadījumos tiek apturēta – tur norisinās gan valsts svētki, to skaitā Latvijas Neatkarības svinības 18.novembrī ar iespaidīgu salūtu, gan izklaidējoši pasākumi.

 

FOTO: publicitātes

3. vieta: Doles sala

Doles sala ir bijusī lielākā sala Daugavas lejtecē, senās ārējās deltas rajonā. Tā atrodas Salaspils novada Salaspils pagasta dienvidrietumu daļā starp Ceļa Daugavu ziemeļaustrumos un Sauso Daugavu dienvidrietumos.

 

FOTO: publicitātes

2. vieta: Mangaļsalas mols

Mangaļsala ir pirmā pilsētas daļa, ko šķērso visi jūras kuģi, ienākot Daugavā. Tieši no Mangaļsalas jūrā iestiepjas Mangaļsalas dambis jeb Austrumu mols, kas būvēts laika posmā no 1850. līdz 1861. gadam. Mangaļsalas piekrastes mežos atrodas Daugavas grīvas krastu fortifikācijas būvju kompleksa daļas.

 

FOTO: publicitātes

1. vieta: Ķīpsalas promenāde

1,8 kilometru garumā no Vanšu tilta līdz Ķīpsalas galam gar Balasta dambi izveidotā vēsturiskā promenāde ir rīdzinieku visiemīļotākā saulrieta vērošanas vieta.

Uz augšu