Sv, 14.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rinkēvičs: Aicinājums neapmeklēt Turciju - joprojām spēkā

LETA/BNS
Rinkēvičs: Aicinājums neapmeklēt Turciju - joprojām spēkā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Turcijas valdība pakāpeniski atjauno kontroli valstī, bet situācija vēl nav pilnībā normalizējusies, tāpēc aicinājums neapmeklēt Turciju vēl kādu laiku būs spēkā, šodien informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, nosodot militāro personu mēģinājumu grozīt konstitucionālo kārtību Turcijā. Tikmēr Latvijas valstspiederīgajiem, kas atrodas Turcijas kūrortos, būtu jāizvairās no publisku vietu apmeklēšanas un jāpavada laiks viesnīcās un citās mītnes vietās.

Kā ziņots, militārā apvērsuma mēģinājuma laikā Turcijā nogalināti vismaz 90 cilvēki, bet 1154 guvuši ievainojumus, sestdien ziņo aģentūra «Anatolia». Iepriekš tika ziņots, ka starp bojāgājušajiem vairums ir civilpersonas.

Prezidents Redžeps Tajips Erdogans, uzstājoties ar uzrunu televīzijā, paziņojis, ka pučisti «par nodevību samaksās ļoti augstu cenu» un ka armija tiks attīrīta no dumpiniekiem.

«Turciju nepārvaldīs armija,» vēlāk uzrunājot savu atbalstītāju pūli lidostā, uzsvēra Erdogans.

Latvijas vēstniecībā Turcijā pēc palīdzības vērsušies 15 cilvēki

Saistībā ar notiekošo Turcijā Latvijas vēstniecībā šajā valstī pēc palīdzības vērsušies 15 cilvēki, pastāstīja vēstniecības pārstāvis Jānis Beķeris.

Beķeris norādīja, ka starp šiem cilvēkiem lielākoties ir tūristi. «Mēs skaidrojam situāciju. Cilvēki ir satraukti, bet izturas ar sapratni,» sacīja Beķeris, norādot, vēstniecība visu nakti strādājusi pastiprinātā režīmā.

Premjers: Dienesti rūpējas par Latvijas valstspiederīgo drošību Turcijā

Saistībā ar militārā apvērsuma mēģinājumu Turcijā Latvijas atbildīgie dienesti aktīvi strādājuši un turpina to darīt, lai Latvijas valstspiederīgie būtu drošībā, norādaMinistru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). «Ārlietu dienesti, Satiksmes ministrija, «airBaltic» un citi iesaistītie turpina veikt nepieciešamo, lai sadarbībā ar tūroperatoriem nodrošinātu mūsu iedzīvotāju drošību,» uzsver premjers.

Ministru prezidents izsaka līdzjūtību Turcijā bojāgājušo tuviniekiem. «Ir traģiski, ka Turcijas notikumos dzīvību zaudējuši civilie iedzīvotāji. Aicinu visas puses atturēties no vardarbības un iespējami ātri atjaunot valstī konstitucionālo kārtību,» norāda Kučinskis.

Kā ziņots

, Latvija pagaidām aicina valstspiederīgos, kuri atrodas Turcijā, neapmeklēt iedzīvotāju pulcēšanās vietas.

Tāpat Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos līdz situācijas normalizācijai atlikt braucienus uz Turciju.

Ārlietu ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus problēmu gadījumā sazināties ar vēstniecību Turcijā. Vēstniecības Ankarā šobrīd strādā un ir sazvanāma pa tālruni +903124056136. Tāpat

neskaidrību gadījumā ir iespējams vērsties Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā, kas ir sazvanāms pa tālruni +371 26337711.

Latvijas vēstniecības pārstāvis sacīja, ka pagaidām nav ziņu, ka apvērsuma mēģinājumā būtu cietis kāds Latvijas valstspiederīgais. «Esam mēģinājuši iegūt informāciju no varasiestādēm, saraksti vēl tikai top,» izteicās Beķeris. Vēstniecība aicina Latvijas iedzīvotājus atturēties no ceļošanas uz Turciju.

Viņš pastāstīja, ka pamazām darbu atsāks Stambulas Ataturka lidosta un, iespējams, būs reiss uz Rīgu, ko gaida vairāki Latvijas valstspiederīgie. Savukārt Turcijas galvaspilsētā Ankarā turpinās militārās operācijas.

«Ir ziņas, ka apvērsuma mēģinājums ir likvidēts, bet redzam, ka pilnīgs miers vēl nav iestājies,» stāstīja Beķeris, piebilstot, ka

Ankaras lidosta patlaban ir slēgta. Tāpat ir ziņas, ka atcelti čarterreisi no Rīgas uz Antāliju, un cilvēki, kas devušies uz Antāliju, nevarēs tikt atpakaļ.

«Šī valsts [Turcija] mēģina saprast, kas īsti ir noticis, jo NATO sabiedrotajā valstī veikts militārs apvērsums ir kaut kas grandiozs. Turklāt apvērsums bija labi izplānots, militāristiem pārņemot stratēģiski svarīgākos objektus,» sacīja Beķeris.

Amatpersonas arī paziņojušas, ka uzbrukumā Turcijas policijas galvenajai mītnei Ankarā nogalināti 16 pučisti. Mediji arī vēsta, ka turpinoties apvērsuma mēģinājuma likvidācijai, padevušies 200 pučisti, kas bija sagrābuši armijas štāba ēku. Šobrīd armijas štāba mītni savā kontrolē pārņēmušas īpašo uzdevumu vienības.

Iepriekš aģentūra «Anatolia» jau ziņoja, ka visā valstī arestētas 1563 militārpersonas. Savukārt televīzijas kanāls NTV vēstīja, ka no amatiem atcelti pieci ģenerāļi un 29 pulkveži.

Tikmēr televīzijas kanāls «CNN-Turk» ziņoja, ka drošības spēki atbrīvojuši armijas štāba priekšnieku ģenerāli Hulusi Akaru, kuru pučisti piektdien bija sagrābuši kā ķīlnieku un turēja gūstā Akindži gaisa spēku bāzē.

Turcijas amatpersonas arī paziņojušas, ka apvērsuma rīkotāju, paziņojumi, kas bija publicēti armijas oficiālajā tīmekļa vietnē, ir izdzēsti.

Prezidents Redžeps Tajips Erdogans, uzstājoties ar uzrunu televīzijā, paziņojis, ka pučisti «par nodevību samaksās ļoti augstu cenu» un ka armija tiks attīrīta no dumpiniekiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais