Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Brīvībā izkļuvis robots Krievijas pilsētā izraisa satiksmes sastrēgumu

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: promo-bot.ru

Krievijas pilsētā Permā kāds robots izkļuva no laboratorijas un nonāca ielā, tur izraisot satiksmes sastrēgumu, vēsta ASV ziņu aģentūra UPI. Incidentā bija iesaistīts robots «Promobot», kas izstrādāts, lai atbildētu uz cilvēku jautājumiem un sniegtu norādes.

Šī robota jaunai versijai tika izmēģināta neatkarīgas pārvietošanās funkcija, kad tas izkļuva pa vaļā atstātiem vārtiem, pastāstīja laboratorijas darbinieki.

«Robots apguva automātiskas kustības algoritmus izmēģinājumu poligonā, un šīs funkcijas piemitīs jaunākajai «Promobot» versijai,» sacīja laboratorijas līdzdibinātājs Oļegs Kivokurcevs. «Mūsu inženieris iebrauca izmēģinājumu poligonā un aizmirsa aizvērt vārtus, tāpēc robots izbēga un devās nelielā piedzīvojumā,» stāstīja Kivokurcevs.

Robots veica tikai apmēram 50 metrus lielu attālumu ārpus šiem vārtiem, bet apstājās ielas vidū, kad tā akumulators bija izlādējies.

Aculiecinieku uzfilmētā video bija redzams, kā «Promobot» ielas vidū bloķē satiksmi un ceļu policists to apsargā. Robots vēlāk tika aizvests prom.

Ir izteikti pieņēmumi, ka šī robota izkļūšana brīvībā bija firmas reklāmas triks, lai piesaistītu uzmanību «Promobot», kurš pašlaik tiek komerciāli izmēģināts vismaz vienā Permas uzņēmumā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu