Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmo reizi Latvijā Karmanova oratorija «Pieci eņģeļi»

FOTO: Publicitātes foto

«Rīgas festivāla» koncertā 16. jūnijā Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā Latvijas Radio kora un «Sinfonietta Rīga» izpildījumā pirmo reizi Latvijā tiks atskaņota Pāvela Karmanova oratorija «Pieci eņģeļi», informēja «Latvijas koncertu» sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

«Pieci eņģeļi» ir skaņdarbs, kas veltīts pēdējai Krievijas carienei Aleksandrai un viņas četrām meitām.

Koncertā pie diriģenta pults būs diriģents Normunds Šnē.

2013. gadā radītais lieldarbs «Pieci eņģeļi» solistiem, korim un orķestrim ir viens no Karmanova nedaudzajiem sacerējumiem ar reliģisku ievirzi. Tas veltīts Romanovu dinastijas 400. gadadienas atcerei, kā arī pēdējai Krievijas carienei Aleksandrai un viņas četrām meitām, kas tika noslepkavotas Jekaterinburgā. Oratorijā skan pareizticīgo baznīcas lūgšanas, atšķirīgu dzejnieku vārsmas un cara Nikolaja II vecākās meitas Olgas dzeja.

Karmanova rokraksts attīstījies līdzīgi Arvo Perta radošajiem meklējumiem - visupirms roka iemēģināta dažādās modernisma tehnikās, tad «neo» stilos, līdz atradis savu, minimālisma izteiksmes veidu. Karmanovs tajā strādā jau gadu desmitus.

Savulaik Karmanovs darbojies krievu rokmūzikas arēnā, bet patlaban par saviem domubiedriem dēvē izcilo krievu klavesīnistu Alekseju Ļubimovu, altistu Juriju Bašmetu, vijolnieci Tatjanu Grindenko un orķestri «Opus Posth», kā arī citus māksliniekus, kas koncertprogrammās regulāri iekļauj savdabīgā krievu minimālista opusus.

«Rīgas festivāla» rīkotajā koncertā skanēs arī Mečislava Veinberga (1919-1996) mūzika, kuru Latvijas sabiedrībai lielā mērā atklājis vijolnieks Gidons Krēmers. Koncertā skanēs Ceturtā kamersimfonija, kas ir Veinberga pēdējā pabeigtā partitūra. Tā ir viendaļsimfonija ar īpaši izceltu klarnetes tembru un klezmermūzikai raksturīgām tēmām.

Jau ziņots, ka «Rīgas festivāls» norisināsies līdz 18. jūnijam.

Uz augšu
Back