«Wagars» piedāvā noskatīties video dziesmai no topošā EP

«Wagars»

FOTO: Publicitātes foto

Pašmāju smagā roka apvienība «Wagars» piedāvā noskatīties videoklipu dziesmai no topošā piecu dziesmu EP

Jaunais mazalbums, pie kā izdošanas tiek pašlaik cītīgi strādāts, ir konceptuāli veltīts vienam tematam, un katra dziesma ir kā stāsts, kas aptver dažādus notikumus plašā ģeogrāfiskā areālā - no Rīgas un Helsinkiem līdz Londonai un Maskavai, sekojot līdzi latviešu anarhistu, avantūristu, noziedznieku un ideālistu raibajiem likteņiem 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

Kā komentē grupa, «Duncis mugurā» ir stāsts galvenokārt par cilvēkiem, kuri akli skrien pakaļ represīvām idejām, cīnās par to ieviešanu valstiskā realitātē un vēlāk paši tām arī krīt par upuriem. Spilgts piemērs ir bēdīgi slavenais, profesionālais revolucionārs un komunists Jēkabs Peterss. Viņš kalpoja kā svarīgs instruments PSRS represīvās iekārtas nostiprināšanā un pats krita par tās upuri. Lielās tīrīšanas laikā Staļins «pateicās» Petersam par kalpošanu lielvarai ar «dunci mugurā». Bet

dziesma nav tikai par 30. gadu padomju aklajiem kalpiem un soģiem ar dzelzs dūri. Dziesma ir arī par mūsdienu pasauli,

Eiropu un Latviju, kur cita pēc citas dažādas organizācijas mēģina ieviest cilvēku brīvības ierobežojošas un diskriminatīvas sistēmas - gan politiskā līmenī likumus, gan sadzīves līmenī atklātus naida noziegumus. Atliek tik skaitīt dienas līdz brīdim, kad paši apspiedēji kritīs par šo sistēmu upuriem.

Video filmēts Rīgā, izmantojot PSRS laika «Jupiter 11» 135 milimetru objektīvu «Zvers Foto & Video» studijā (facebook.com/zversfoto).

Dziesma ierakstīta Valmierā Hodila studijā 2016. gada martā.

Sīkāka informācija par jauno mazalbumu un tā likteni vēl sekos.

Uz augšu