Prognozē mazāk ārzemju mūziķu koncertu Latvijā

Koncertu aģentūra "Positivus Music" prognozē, ka nākamajā gadā, salīdzinot ar šo gadu un 2007.gadu, Rīgā notiks ievērojami mazāk ārzemju mūziķu koncertu, kas saistīts ar pārāk straujo koncertu skaita pieaugumu pēdējos gados un iedzīvotāju pirktspējas samazināšanos, informēja "Positivus Music" pārstāvji.

Pagaidām zināms, ka pavasarī Rīgā notiks tikai viens ārzemju mākslinieka lielkoncerts - Džeimsa Blanta koncerts, kas "Arēnā Rīga" notiks 16.februārī. Nākamais koncerts plānots tikai maijā, kad Rīgā uzstāsies "Depeche Mode".

Kā norāda "Positivus Music", tas ir ievērojami mazāk, salīdzinot ar to ainu, kāda gada pirmajos mēnešos bija vērojama šogad.

Koncertu industrija visā pasaulē nākamgad saskarsies ar līdzīgām problēmām kā Latvijā. Koncertu organizatoriem būs vēl nopietnāk jāapsver koncertu biļešu cenu politika, jo pretējā gadījumā publika vienkārši izvēlēsies palikt mājās. Vislielākais samazinājums skars tieši vidējā izmēra koncertus, ko apmeklē 2000-3000 cilvēku. Šo koncertu biļešu cena ir līdzīga lielkoncertu biļešu cenai, bet populārākas mūzikas zvaigžņu lielkoncertiem vienmēr ir vieglāk pievilināt publiku, apgalvoja "Positivus Music".

Lai kā ciestu industrijas dalībnieki, šajos laikos ieguvēji būs koncertu apmeklētāji. Publika kā vienīgo mīnusu izjutīs piedāvājuma samazināšanos, tomēr ieguvumu būs vairāk. Pirmkārt, tieši šādos apstākļos ir iespēja redzēt šajā tirgū tieši gaidītākos māksliniekus, jo tos organizatoriem būs vieglāk pārdot. Otrkārt, biļešu cenas neaugs. Tas nozīmē, ka koncertus joprojām lētāk būs apmeklēt Rīgā nekā citur Eiropā.

"Positivus Music" arī uzsver, ka vēl viena būtiska iezīme varētu būt tā, ka nākamgad lielāka publikas daļa varētu izvēlēties apmeklēt kādu no festivāliem Latvijā vai Eiropā, jo šī koncertu forma par salīdzinoši izdevīgu cenu piedāvā redzēt daudz vairāk mūziķu un mākslinieku.

Vairāk rakstu

Uz augšu