Latvijas U-20 izlase PČ sāk ar zaudējumu Zviedrijai

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien Kanādas pilsētā Otavā piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā A apakšgrupas pirmajā spēlē, ar rezultātu 4:9 (2:3, 1:3, 1:3) piekāpjoties Zviedrijas vienaudžiem.

Latvijas izlases labā divus vārtus guva Roberts Lipsbergs, bet pa reizei izcēlās Toms Andersons un Zemgus Girgensons.

Savukārt Zviedrijas izlases rindās četras reizes precīzs bija Makss Fribergs.

Mača pirmajā trešdaļā zviedri divas reizes realizēja skaitlisko vairākumu, bet Latvijas hokejisti guva divus vārtus, veicot tikai sešus metienus. Vispirms Andersons sestajā minūtē panāca neizšķirtu 1:1 (vairākumā), bet devītajā minūtē Lipsbergs zviedru pārsvaru samazināja līdz minimumam - 2:3.

Otrās trešdaļas 13.minūtē savus otros vārtus guva Lipsbergs, atkal spējot samazināt zviedru pārsvaru - 3:4. Tomēr nākamos piecus vārtus guva Zviedrijas valstsvienība, tādējādi izšķirot cīņas likteni.

Ceturtos vārtus minūti un desmit sekundes pirms spēles beigām vairākumā Latvijas izlases labā guva Girgensons.

Zviedrijas izlase pa Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem meta 40 reizes, kamēr Latvijas hokejisti veica 13 metienus.

Otrajā A apakšgrupas pirmās kārtas spēlē Krievijas izlase ar 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) uzvarēja Šveici, bet B grupas cīņās, kas norisinās Edmontonā, Somija ar 1:8 (0:2, 1:3. 0:3) zaudēja Kanādai, kamēr Dānija ar 3:11 (2:3, 0:6, 1:2) piekāpās ASV izlasei.

Pārējās A apakšgrupas spēlēs Latvijas izlase tiksies ar Slovākiju, Krieviju un Šveici.

Latvijas U-20 izlases kandidātu saraksts pasaules čempionātam:

vārtsargi - Kristers Gudļevskis («Rīga»), Rihards Cimermanis («Juniors»), Elviss Merzļikins («Lugano», Šveice);

aizsargi - Edgars Siksna («Liepājas metalurgs»), Kristers Freibergs, Artūrs Salija, Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis, Artūrs Kuzmenkovs (visi - «Rīga»), Ņikita Koļesņikovs (Blēnvilas-Buābriānas «Armada», Kanāda), Krists Kalniņš (AIK, Zviedrija), Juris Ziemiņš («Juniors»), Kristaps Nīmanis («Red Ducks», Somija);

uzbrucēji - Kristiāns Pelšs (Edmontonas «Oil Kings», Kanāda), Vitālijs Hvorostiņins («Vaasas Sport», Somija), Teodors Bļugers («Shattuck-St. Marys», ASV), Edgars Kļaviņš (AIK), Māris Diļevka («Liepājas metalurgs»), Roberts Lipsbergs, Dāvis Straupe, Ņikita Jevpalovs (visi - «Rīga»), Toms Andersons («Bern», Šveice), Zemgus Girgensons (Dubjūkas «Fighting Saints», ASV).