«Dinamo» gadu savā laukumā noslēdz ar zaudējumu līdervienībai

Zaudējumu kalendārā gada pēdējā mājas spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā trešdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas «Arēnā Rīga» ar rezultātu 4:5 piekāpās līgas līdervienībai Maskavas CSKA. Divus vārtus guva un vienu rezultatīvu piespēli rīdzinieku sastāvā izpildīja Miķelis Rēdlihs, kurš šajā mačā bija komandas kapteinis.

Par labāko spēlētāju «Dinamo» rindās atzina Miķeli Rēdlihu, kamēr CSKA labākā spēlētāja godu izpelnījās Ondržejs Ņemecs (divi vārtu guvumi), kam šī bija pirmā spēle Maskavas komandas rindās.

Pirmajā trešdaļā mājinieki visus trīs vārtus guva skaitliskajā vairākumā. Pirmos divus, kad par sitienu ar celi Kasparam Saulietim piecu minūšu sods bija piespriests Ivanam Teļeginam, kurš tika noraidīts līdz spēles beigām. Abus veiksmīgos uzbrukumus noslēdza Miķelis Rēdlihs.

CSKA samazināja rezultātu pēc mājinieku kļūdas aizsardzībā, kad pārāk tālu uz priekšu bija izslidojis Jakubs Sedlāčeks un Jevgeņiju Korotkovu nespēja traucēt arī Oskars Cibuļskis. Līdz perioda beigām «Dinamo» atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Metienu no tālienes vairākumā izdarīja Krišjānis Rēdlihs un Linuss Videls pielaboja ripas ceļu vārtu priekšā.

Pirmajā periodā CSKA nopelnīja 39 soda minūtes, kamēr «Dinamo» nevienu. Desmit minūšu disciplinārsodu izpelnījās arī Ņikita Kvartaļnovs.

Otrajā periodā vispirms Ondržejs Nemecs panāca 2:3, bet Miks Indrašis izlauzās līdz vārtiem un piespēlēja nenosegtajam Čejam Genovejam, kurš ceturto reizi pārspēja viesu vārtsargu Staņislavu Gaļimovu. Izspēlējot kārtējo vairākumu, CSKA pēc Igora Makarova metiena guva trešos, bet pirmo spēli CSKA komandā pēc pārnākšanas no Maskavas apgabala «Atlant» aizvadošais čehs Nemecs - trešā perioda sākumā panāca neizšķirtu 4:4.

Francūzis Stefans da Kosta pēc noslēdzošajā trešdaļā spēlētām divām minūtēm un trim sekundēm pirmo reizi vadībā izvirzīja CSKA, kas savu minimālo pārsvaru noturēja tiekot pie 31. uzvaras 38 spēles un ar 92 punktiem nostiprinājās līderpozīcijā visā līgā.

Rīgas «Dinamo» - Maskavas CSKA 4:5 (3:1, 1:2, 0:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Miķelis Rēdlihs (Videls, Cibuļskis) (10:14, vair.), 2:0 Miķelis Rēdlihs (Bukarts) (12:06, vair.), 2:1 Jevgēņijs Korotkovs (14:56), 3:1 Linuss Videls (K. Rēdlihs, M. Rēdlihs) (17:46, vair.), 2:3 Ondržejs Ņemecs (Hjalmarsons, Deņisovs) (26:08, vair.), 4:2 Čejs Genovejs (Indrašis) (29:36, vair.), 3:4 Igors Makarovs (Deņisovs) (34:11, vair.), 4:4 Ondržejs Ņemecs (Da Kosta) (40:26, vair.), 5:4 (Stefans Da Kosta (Hjalmarsons, Mišarins) (42:03).

Metieni: 25 - 27

Soda minūtes: 10 - 47

«Dinamo» šis bija otrais zaudējums pēc kārtas un otrais pēc kārtas savā laukumā, kā arī sestais pēdējās septiņās spēlēs. Komanda saglabā priekšpēdējo - 13. vietu KHL Rietumu konferencē ar 46 punktiem. Arta Ābola vadītajai komandai šis bija 26. zaudējums sezonas 41 spēlē.

Rīgas «Dinamo» spēli aizvadīja bez sava šīs sezonas rezultatīvākā spēlētāja Laura Dārziņa, kuram iepriekšējā spēlē pirmdien Helsinkos pret «Jokerit» ripa trāpīja pa galvu. CSKA komandā šajā mačā nepiedalījās šīs sezonas KHL rezultatīvākais spēlētājs Aleksandrs Radulovs.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar Maskavas CSKA

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks, (Džefs Delorjē);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs, Milans Jurčina, Kristaps Sotnieks, Aleksandrs Jerofejevs;

Uzbrucēji: Roberts Bukarts, Linuss Videls, Miķelis Rēdlihs, Broks Troters, Kails Vilsons, Miks Indrašis, Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Kaspars Saulietis, Māris Bičevskis un Gunārs Skvorcovs.

Līdz gadu mijai Rīgas «Dinamo» aizvadīs divas spēles viesos - 27. decembrī Minskā pret turienes «Dinamo» un 29. decembrī Mitiščos pret Maskavas apgabala «Atlant».