Daugavgrīvas teritorijā - vismaz četri klaiņojošu suņu bari; cēlonis - bezatbildīgs cilvēks

FOTO: Caro / Baertels

«Bolderāja ir «valsts valstī», kur klaiņojošo suņu problēma ir sena,» saka dzīvnieku patversmes «Ulubele» vadītāja Ilze Džonsone. Bolderājas un Daugavgrīvas teritorijā ir vismaz četri klaiņojošu suņu bari. Lai gan bijuši vairāki signāli par suņu uzbrukumiem cilvēkiem, fiksēts viens gadījums, kad suns sakoda sievieti, kurai palīdzību sniedza Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Kad kodējs tiks atrasts, tas tiks izolēts.

Kopš maija «Ulubeles» Dzīvnieku policija, kas nodarbojas ar klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu, ir apzinājusi vairākas kritiskās teritorijas - Bolderāju, Dārziņus, Jaunciemu un Vecmīlgrāvi.

Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimē klaiņojošu suņu skaits pieauga pēc tam, kad pērn tika nolīdzināta liela daļa mazdārziņu. Dzīvnieki, kurus līdz šim saimnieki turēja dārziņos vai kuriem gados vecie saimnieki miruši, kļuvuši par klaiņotājiem un izdzīvo kā var. «Mēs šobrīd skaidrojam apstākļus – lielākā daļa cilvēku aizstāv dzīvniekus, tomēr jāņem vērā, ka cilvēks tika sakosts,» saka Džonsone. Būtiska problēma saistīta ar to, ka Bolderājā ir plašas ostas uzņēmumu teritorijas, kurās iekļūšana, tostarp Dzīvnieku policijas pārstāvjiem, ir aizliegta. «Sadarbībā ar pašvaldību ceram saņemt atļauju iekļūt slēgtajās teritorijās, kur uzturas dzīvnieki.»

Piemēram, ja suns ir izsalcis, tuvumā ir mazuļi, cilvēkam somā ir kaut kas garšīgs, bet viņš atvaira suņus, mētājoties ar rokām. Citādi ir ar neaudzinātiem saimnieku suņiem, un tādu Latvijā ir daudz.
Savvaļā dzimušie kucēni steidzami būtu jāizolē. Bolderājas plašajās teritorijās to izdarīt nav viegli, jo kucēni mitinās alās un daļēji slēgtās tranšejās, kam grūti piekļūt.

Džonsone cer, ka izdosies Bolderājas un citu klaiņojošo suņu teritoriju problēmas risināt ar humānām metodēm. «Jāatceras, ka visu problēmu cēlonis ir bezatbildīgs cilvēks, kurš pamet savu dzīvnieku vai ļauj tam nesterilizētam brīvi klaiņot, tā vairojot nevienam nevajadzīgu nelaimīgu mazuļu simtus un pat tūkstošus.»

Arī kārtības sargi aicina ikvienu iedzīvotāju ziņot par klaiņojošiem dzīvniekiem, zvanot uz tālruni 110.

Vairāk rakstu

Uz augšu