Festivāls «Baltijas pērle» tomēr varētu turpināties; tam negaidīti atrod 25 000 eiro

Festivāla "Baltijas pērle" programmu direktore Marina Ļipčenko piedalās preses konferencē par festivālu "Baltijas pērle"

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Kaut arī starptautiskā kinoaktieru festivāla «Baltijas pērle» rīkotāji rudenī izplatīja paziņojumu, ka 2014. gads būs pēdējais festivāla norises gads, Valsts kultūrkapitāla fonds festivāla rīkošanai nākamajā gadā piešķīris 25 000 eiro.

Kā liecina VKKF mājaslapā publicētā informācija, nauda piešķirta VKKF un «Latvijas Valsts mežu» finansētajā mērķprogrammā «Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi». Finansējuma pieprasītājs ir SIA festivāls «Baltijas pērle», bet atbildīgā persona - Marina Ļipčenko, kas ir minētā festivāla ģenerāldirektore.

Lūgta komentēt, kas, pretēji iepriekš paustajai nostājai, festivāla rīkotājus tomēr pamudinājis pieprasīt finansējumu, Ļipčenko, aizbildinoties ar aizņemtību, sacīja: «Pagaidām neko nevaram pateikt, tie visi ir projekti.»

Kopā mērķprogrammā «Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi» 2015. gadam sadalīti 1 318 500 eiro, no kuriem VKKF finansējums ir 959 117 eiro, bet «Latvijas Valsts mežu» finansējums - 359 383 eiro. Kopā atbalstīti 62 projekti.

Finansējuma saņēmējiem līgums ar VKKF jānoslēdz no 5. janvāra līdz 6.februārim.

Kā ziņots, septembrī festivāla «Baltijas pērle» rīkotāji, atturoties no konkrētu iemeslu nosaukšanas, medijiem izplatīja paziņojumu, kurā bija sacīts: «Festivāls, kas sākās 1993.gadā, noslēgsies 2014.gada 21.septembrī.»

Toties 2013.gadā festivāls nenotika finansējuma trūkuma dēļ.

Uz augšu