Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģija pārsūdz spriedumu par Bēringa-Breivīka «necilvēcīgajiem» ieslodzījuma apstākļiem

LETA
Norvēģija pārsūdz spriedumu par Bēringa-Breivīka «necilvēcīgajiem» ieslodzījuma apstākļiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Norvēģijas ģenerālprokurors piektdien pārsūdzējis spriedumu, ar kuru daļēji tika apmierināta masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka prasība par to, ka viņa ieslodzījuma apstākļi pārkāpj cilvēktiesības. Apstākļi, kādos Bērings-Breivīks izcieš sodu, nav «necilvēcīga un pazemojoša izturēšanās», norādīja ģenerālprokurors.

Apstākļi, kādos Bērings-Breivīks izcieš sodu, nav «necilvēcīga un pazemojoša izturēšanās», norādīja ģenerālprokurors.

Turklāt Oslo Apgabaltiesa nav ņēmusi vērā, ka Bēringa-Breivīka apstākļi atbilst izvērtējumam par potenciālajiem draudiem, ko viņš joprojām rada sabiedrībai un apmeklētājiem, teiks pārsūdzības dokumentā.

Oslo tiesa 20.aprīlī daļēji apmierināja Bēringa-Breivīka prasību pret valsti par viņa «necilvēcīgajiem» ieslodzījuma apstākļiem.

Piektdiena bija pēdējā diena, kad vēl varēja pārsūdzēt spriedumu. Tieslietu ministrs aprīļa beigās paziņoja, ka spriedums tiks pārsūdzēts.

2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nesen bija nosvinējusi 14.dzimšanas dienu.

2012.gada 24.augustā Oslo tiesa atzina Bēringu-Breivīku par vainīgu 77 cilvēku slepkavībā, piespriežot viņam maksimāli iespējamo 21 gadu cietumā ar iespēju soda termiņu pagarināt, ja pēc tā izciešanas viņš tiks atzīts par joprojām bīstamu sabiedrībai.

Tiesa piecu tiesnešu sastāvā vienbalsīgi Bēringu-Breivīku atzina par pieskaitāmu, uz ko bija uzstājis arī viņš pats, lai gan prokuratūra lūdza atzīt viņu par psihiski slimu un nozīmēt piespiedu ārstēšanu slēgta tipa iestādē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu