"Bildēs" sadarbībā ar Haraldu Sīmani debitēs grupa "Sienāžu princis un jautrie svilpotāji"

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Mūzikas un mākslas festivālā “Bildes” ceturtdien debitēs grupa “Sienāžu princis un jautrie svilpotāji”, kas radusies, pārveidojoties grupai “Lietotas mēbeles no Holandes”. Jaunais kolektīvs muzicēs vēl nestartējušo grupu un "Bilžu" veterānu kopīgajā koncertā kopā ar dziesminieku Haraldu Sīmani.

Grupas menedžere Evita Bandere aģentūrai BNS pastāstīja, ka grupas dzimšanas diena būs tieši ceturtdien, jo festivālā “Bildes” būs tās pirmā publiskā uzstāšanās. Kopā ar Haraldu Sīmani paredzēts izpildīt viņa dziesmu “Ezers”, kā arī grupas dziedātāja Artūra Lukševiča sacerēto kompozīciju “Viss, ko es vēlos”.

Grupā spēlē līdzšinējie “Lietotas mēbeles no Holandes” vokālists Artūrs Lukševičs, bundzinieks Edgars Roga, basģitārists Miķelis Šķēle un ģitārists Gatis Krievāns, kuriem pievienojies ģitārists Andris Linarts. Viņš iepriekš spēlējis grupā “Morning Maniacs”.

Līdz ar jauno grupu mainīsies arī tās muzicēšanas stils. “Mēbeļu” līdzšinējo 70.gadu klasiskā roka un blūza skanējumu nomainīs eksperimentāls postroks, ar laiku grupas sastāvā plānots iekļaut arī taustiņinstrumentālistu, tāpat grupas skanējumu plānots papildināt ar datorā veidotiem sempliem.

Jauno grupu un "Bilžu" veterānu kopprojektu koncertā uzstāsies grupa "Abstinence" & Andris Vilcāns, grupa "Camillas" & Lauris Reiniks, grupa "Da Capo" & Laimis Rācenājs, Mārtiņš Bērtulis, Miks Dukurs & Aisha, grupa "FF" & Tomass Kleins, "G-Point" & Aleksandrs Sircovs-Muravejs, Guna Kalna & Pits Andersons, "Maciņi" & Uldis Rudaks, "M.art.A" & Juris Lasinskis, "Melanna" & Juris Kaukulis, "Sienāžu princis un jautrie svilpotāji" & Haralds Sīmanis, Edijs Šnipke & Olga Rajecka, "The Picture" & Ieva Akuratere, "The Prowling Cats" & Ilga Reizniece,"Triāna parks" & Aigars Grāvers, "Ziemeļvējš" & Raimonds Bartaševičs, "Židrūns" & Juris Kulakovs, grupa ""2 Anna" & Roberts Gobziņš un "Resnie putni"", kā arī grupa "SIA "Radikal"" Koncerta īpašie viesi būs grupa "Remix". Koncertu vadīs Roberts Gobziņš. Paralēli Kongresu namā laikā no 20.līdz 22.novembrim būs apskatāma izstāde "Lai saule spīd vai lietus līst...!", kurā šoreiz būs apskatāmi mūziķu, mākslinieku, fotogrāfu apgleznotie lietussargi un kājavi – Reebok lieliskās botas. Šā gada izstādes eksponātus tās dalībnieki sāka veidot vasaras nometnē, kas notika Cēsu rajonā viesu namā "Nītaures dzirnavas". Izstādes eksponātu veidošana vēl turpinās. Informācija un biļetes uz "Bilžu" koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Uz augšu