Klintsons "Bildēs" uzstāsies bez pavadošā sastāva

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Mūziķis Ansis Klintsons mūzikas un mākslas festivāla "Bildes 2008" folkmūzikas koncertā 11.novembrī pirmo reizi kāps uz skatuves, lai uzstātos kā solo dziedātājs ar akustisko ģitāru.

Klintsons aģentūrai BNS pastāstīja, ka šajā koncertā iecerēts izpildīt dziedātāja James kompozīciju "Hey Ma", kā arī paša sacerēto dziesmu "Laikai", kas veltīta pirmajam sunim, kurš devies kosmosā.

Savukārt ar grupu "Logo" dziedātājs "Bildēs" ir uzstājies jau vairākas reizes, tā arī šogad festivāla ne tik jauno grupu koncertā varēs dzirdēt “Logo” izpildītās dziesmas “1 000 000 naftas tonnas” un arī dziesmu “Laikai”.

Tāpat Klintsons šogad līdzdarbojies “Bilžu” vasaras nometnē Nītaures dzirnavās, veidojot vienu no šā gada lietussargu un kājavu izstādes “Lai saules spīd vai lietus līst...” eksponātiem. Viņa radošais piegājiens ir atsevišķa stāsta cienīgs.

"Šajā nometnē bija jādarbojas ar divām nesavienojamām lietām – čībām un lietussargu. Tā nu no apaviem izveidoju tādu kā propelleru, bet no lietussarga iznāca kas līdzīgs aeroplānam. Tiesa, no lietussarga tur maz kas palika pāri. To visu nosaucu par “Propellers „MĪLA” – rauj debesīs, ceļ spārnos”," pastāstīja dziedātājs.

Par nometni mūziķim palikušas vēl dažādas patīkamas atmiņas. “Nemaz tik bieži negadās brīvā gaisotnē pavadīt laiku kopā ar citiem, kam putni galvā. Dažas dienas pilnīgā mierā ar radošiem cilvēkiem – tas ir lieliski,” sacīja Klintsons.

Savukārt pašu festivālu “Bildes” viņš nodēvēja par ikgadējiem mūziķu svētkiem rudenī, kad iespējams sanākt kopā ar domubiedriem, pamuzicēt, kontaktēties un vienkārši justies labi ar savējiem.

Jau vēstīts, ka no 11. līdz 23.novembrim notiks tradicionālais mūzikas un mākslas festivāls "Bildes", kurā šogad paredzēti septiņi koncerti. Klubā "Četri balti krekli" 11.novembrī notiks folkkoncerts, bet 12. un 13.novembrī - džeza un blūza koncerti.

Festivāla turpinājumā 20.novembrī Rīgas Kongresu namā notiks jauno "Bildēs" vēl nestartējušo grupu un "Bilžu" veterānu kopīgais koncerts, bet 21.novembrī koncertēs grupas, kas festivālā sevi jau pierādījušas. 22.novembrī notiks arī koncerts bērniem, un šajā pašā dienā festivāls tradicionāli noslēgsies ar "Bilžu" veterānu koncertu.

Kongresu namā no 20. līdz 22.novembrim būs apskatāma izstāde "Lai saule spīd vai lietus līst...!" un fotoizstāde. To veidos mūziķu apgleznotie lietussargi un kājavi - "Reebok" botas. Pēc tam – no 25.novembra līdz 7.decembrim – daļa izstādes eksponātu būs apskatāma tirdzniecības centrā „Spice”. Informāciju par festivālu var apskatīt tā mājaslapā www.bildes.lv.

Uz augšu