Mārtiņdienas svinības Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

Neskatoties uz lietaino un drēgno laiku, šodien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā pulcējušies vairāk nekā 1000 cilvēku.

Pasākumu galvenokārt apmeklējušas ģimenes ar bērniem un visi piedalās gan dziesmu dziedāšanā, gan dejošanā, gan iešanā rotaļās kopā ar mārtiņbērniem.

Neskatoties uz satraucošajām ziņām par situāciju finanšu jomā, cilvēki priecājas un labprāt tērē naudu visādu tautisku priekšmetu iegādei.

Par svinību muzikālo noformējumu rūpējas folkloras kopas "Rija" un "Senlejiņa". Pasākuma noslēgumā Kurzemes sētā Mārtiņš Sirmais piedāvās apmeklētājiem nogaršot Mārtiņdienas gaiļa zupu. Pēc mielošanās ar gaiļa zupu pie "Priedes kroga" tiks suminātas skaistākās Mārtiņdienas maskas, kuras veidojuši apmeklētāji.

Jau ziņots, ka laikā, kad saules enerģija ir mazinājusies, mūsu senči caur Mārtiņdienas tradīcijām vairojuši ne tikai savu pozitīvo enerģiju, bet arī spēku, svētību un auglību nākamajam gadam. Mārtiņdienas pasākums Brīvdabas muzejā tiek veidots kā ģimenes svētki, kas izglīto jauno paaudzi un stiprina ģimenes saites.

Šīs svinības Brīvdabas muzejā ir tradicionāls un ikgadējs pasākums.

Tradīciju svētki tiek piemēroti mūsdienu cilvēku uztverei, lai veicinātu cilvēku izpratni par tautas tradīciju nozīmi un vietu gan mūsdienu cilvēka, gan senču dzīvē.

Šogad Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Kurzemes sētā, Mārtiņdienu svinības veido Latvijas Kultūras koledžas svētku režijas studente, kura ir izvēlējusies pievērst uzmanību maskošanās nozīmei un mārtiņbērnu tradīcijām.

Uz augšu