Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krīgers: Pedagogu protests bija pārliecinošs; piketi jāturpina

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers FOTO: Evija Trifanova/LETA

Vakar no rīta pie Saeimas notikušais pedagogu protests bija pārliecinošs un skolotājiem piketu kustība ir jāturpina, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers.

Pēc viņa teiktā, pikets pie parlamenta bija ļoti ietekmīgs, skolotāji tiešām parādīja, ka viņu mērs ir piepildīts. «Viņiem ir daudzus gadus solīts, solīts, solīts. Visu laiku arī dažādas amatpersonas, tai skaitā ministri un premjerministri, aicinājuši cilvēcīgi paciesties. Un atkal viņi tiek aizmirsti,» situāciju ar finansējumu pedagogu algām komentēja Krīgers.

LBAS vadītājs atkārtoti pauda, ka skolotāju prasība nākamā gada valsts budžetā iezīmēt līdzekļus pedagogu algu palielināšanai no 1.septembra ir ļoti normāla, lietišķa un saprotama, tā valdībai un Saeimai nesagādā nekādas problēmas. «Es domāju, ka

šo naudu pedagogiem vajag iezīmēt, un tad var būvēt reformu modeļus,

kādus vien gribas un vajag,» sacīja Krīgers.

Viņš atgādināja, ka no 1.janvāra Latvija kļūs par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti, tāpēc, ja valdība gribēs, lai mūsu valsts izskatās labi, tā nevēlēsies pieļaut skolotāju streiku tik atbildīgā laikā.

Kā ziņots, LBAS jau iepriekš pauda atbalstu pedagogu piketam pie Saeimas un aicināja deputātus būt tālredzīgākiem, izvērtējot valsts budžeta iespējas.

Jau ziņots, ka vakar no rīta vairāk nekā 1000 pedagogu no dažādiem Latvijas reģioniem pulcējās piketā pie Saeimas, lai uz sarkanajiem paklājiem sagaidītu deputātus un vēlreiz atgādinātu viņiem par partiju priekšvēlēšanu solījumiem piešķirt adekvātu finansējumu jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai.

Protestējošie pedagogi ar svilpēm, grabuļiem, plakātiem un citu atribūtiku pieprasīja novērtēt viņu darbu, kā arī rast iespēju izlīdzināt plaisu starp pedagogu atalgojumiem. Izglītības darbinieki prasīja rezervēt 2015.gada budžetā pietiekamu finansējumu, lai no 1.septembra varētu ieviest jaunu pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli. Cita starpā no skolotājiem izskanēja arī saukļi par nepieciešamību ieviest izdienas pensijas un celt pedagogu profesijas prestižu.

Pēc piketa Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško sacīja, ka pedagogu streika iespējama rīkošana tuvākajā nākotnē ir atkarīga no jaunā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes gaitas un rezultātiem.

LIZDA vadītāja atzina - pedagogiem atkal tika likts ticēt, ka solītais finansējums jauna modeļa ieviešanai tiešām būs. «Tomēr

pedagogi vairs nav ar mieru ticēt,»

turpināja Mikiško. Pikets esot parādījis, ka pedagogi vēlas un ir gatavi pārmaiņām sistēmā, jo līdzšinējā ir sevi izdzīvojusi. Turklāt esot parādīta skaidra nostāja, ka pedagogi ir gatavi arī streikam.

Uz augšu
Back