"Harmony 4 Riga" festivālam "Bildes" gatavo pārsteigumu

Harmony 4 Riga

"A cappella" kvartets "Harmony 4 Riga", kas pirms 15 gadiem izveidojies festivālā "Bildes" un vienīgais Latvijā pārstāv "barbershop" dziedāšanas stilu, šogad festivāla veterānu koncertam gatavo īpašu pārsteigumu.

Kvarteta dalībnieks Aldans Milzarājs aģentūrai BNS pastāstīja, ka solīto muzikālo pārsteigumu paredzēts izpildīt "Bilžu" veterānu koncertā festivāla noslēgumā. Lai gan tas pagaidām tiek turēts noslēpumā, mūziķis pastāstīja, ka pārsteigums būšot saistīts ar festivāla šā gada simboliku - lietussargu - un tikšot izpildīts ansambļa pārstāvētā "barbershop" stila harmonijās. "Harmony 4 Riga" piedalīsies arī vienā no "Bilžu" džeza un blūza koncertiem 12.novembrī klubā "Četri balti krekli", kurā klausītāji kvarteta izpildījumā, iespējams, varēs dzirdēt kādu jaunumu, kā arī skaņdarbus no jau iepriekš izpildītā repertuāra.

Kvartets "Harmony 4 Riga" izveidots 1993.gadā, kad vokālists Laimis Rācenājs, kurš iepriekš bija piedalījies "barbershop" žanra kolektīvā Igaunijā, tika aicināts radīt ko līdzīgu arī Latvijā.

Kolektīva pamatsastāvā patlaban pirmo tenora balsi dzied Ārijs Šķepasts, otro tenoru - Laimis Rācenājs vai Kaspars Ādamsons, baritonu - Arnis Miltiņš, bet basu - Aldans Milzarājs.

Kvartets pārsvarā uzstājas dažādos festivālos, kā arī korporatīvos pasākumos, tas piedalījies arī Latvijas Televīzijas raidījumā "Siena šķūnis", uzstājies "Radio Klasika" tiešraidē, veidojis kopīgas programmas kopā ar deju grupu "Dzirnas", saksofonistu kvartetu "NEXT", kā arī sadarbojies ar dziedātāju Ivaru Pētersonu un citiem mūziķiem. Kolektīvs šogad piedalījies arī XXIV Vispārējo dziesmu svētku Latvijas vokālo ansambļu programmā. "Barbershop" džeza novirziens izveidojies ASV 20.gadsimta sākumā, tas ir četrbalsīgs vokāla stils, kurā tiek izpildītas izklaidējošas, sadzīviskas dziesmas. Stila nosaukums ("barbershop" - frizētava) arī norāda uz tā izcelsmi - šāda dziedāšana sākumā notikusi frizētavās. Mūsdienās šo muzicēšanas veidu ASV pārstāv vairāk nekā 30 000 "Barbershop Harmony" asociācijas entuziastu. Arī Skandināvijā, Anglijā, Vācijā, Jaunzēlandē un citviet pasaulē ir radniecīgas apvienības.

Uz augšu