Jaunais ASV vēstnieks Latvijā būs Čārlzs Larsons

ASV prezidents Džordžs Bušs par nākamo ASV vēstnieku Latvijā nominējis politiķi no Aiovas štata Čārlzu Larsonu, kurš nomainīs pašreizējo vēstnieci Ketrīnu Todu Beiliju, teikts Baltā nama paziņojumā.

Informāciju par vēstnieku maiņu šodien Latvijas Valsts prezidentam Valdim Zatleram apliecināja Beilija, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecības Latvijā Preses un kultūras nodaļā.

Larsona kandidatūra vēl ir jāapstiprina ASV Senātā.

Republikāņu partijas biedrs, jurists Larsons, kurš no 2002. līdz 2006.gadm bija Aiovas štata Senāta loceklis, būs politiski nozīmēts vēstnieks. Beilija bija pirmā politiski nozīmētā vēstniece Latvijā, viņas priekšteči bija karjeras diplomāti.

Larsons patlaban ir advokāts ASV armijas rezervju militārajā tiesā, viņam ir majora dienesta pakāpe.

Kamēr notiks Larsona apstiprināšanas procedūra, Beilija turpinās pildīt savus pienākumus Latvijā.

Kā ziņots, nākamā gada februārī apritētu trīs gadi, kopš Beilija pilda ASV vēstnieces pienākumus. Vēstnieka darba termiņš ir trīs gadi.

Beilija ir piektā ASV vēstniece Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Pirms viņas šos pienākumus trīs gadus pildīja Braiens Karlsons.

Beilija par ASV vēstnieci Latvijā oficiāli kļuva 2005.gada februārī. No nominēšanas vēstnieces amatā 2004.gada 8.septembrī līdz brīdim, kad viņa iesniedza akreditācijas vēstuli toreizējai Latvijas Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, pagāja vairāki mēneši.

"Tā ir ievērības cienīga pieredze, kuru esmu guvusi, strādājot zemē, kas ciena demokrātiju un brīvību un pēc nebrīves gadiem ir spējusi atjaunot savu valsti. (...) Atrazdamies tālu no savas zemes, esmu daudz iemācījusies, un šie trīs gadi kopā ar Latvijas ļaudīm un kultūru ir darījuši mani bagātāku. Varu teikt, ka tā ir privilēģija būt šeit, Rīgā," vērtējot nepilnus trīs Rīgā pavadītos gadus, iepriekš intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" sacīja Beilija.

Pirms kļūšanas par vēstnieci Latvijā Beilija darbojās Kentuki štata Republikāņu partijas Nacionālajā komitejā. Viņa bija arī Republikāņu padomes līdzpriekšsēdētāja. Beilija darbojās Vašingtonas Kenedija centra prezidenta konsultatīvās komitejas un Luisvilas universitātes Makkonela politiskās vadības un izcilības centra valdēs.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu