Fedosejevs pauž vēlēšanos izmantot latviešu komponistu skaņdarbus

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Krievu diriģents Vladimirs Fedosejevs, kurš jau šajā nedēļas nogalē diriģēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) sezonas noslēguma koncertu, paudis vēlmi savās programmās iekļaut latviešu komponistu skaņdarbus. Kā žurnālistiem stāstīja orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, Fedosejevs pats izteicis vēlmi savās programmās iekļaut latviešu komponistus, tādēļ Poga apsolījis diriģentu nodrošināt ar nepieciešamajiem ierakstiem, lai turpmāk viņš varētu izmantot arī latviešu komponistu mūziku.

Fedosejevs žurnālistiem minēja, ka viņš ir priecīgs atkal strādāt ar LNSO. Iepriekšējā reizē, kad viņš diriģēja LNSO, orķestris bija bez mākslinieciskā vadītāja. Salīdzinot to laiku ar šodienu, kad orķestri vada Poga, Fedosejevs atzīmēja, ka orķestra skaņa ir uzlabojusies un ir jūtams, ka orķestrim ir savs galvenais diriģents.

Diriģents atzinīgi vērtē orķestra mūziķus, uzsverot, ka viņi ir ne tikai lieliski mūziķi, bet arī izpilda katru norādījumu.

Kā ziņots, 14. maijā Lielajā ģildē izskanēs LNSO sezonas noslēguma koncerts. Noslēguma koncerta programmā tiks atskaņots Sergeja Rahmaņinova Otrais klavierkoncerts, kurā solists būs pianists Andrejs Osokins, kā arī Aleksandra Skrjabina Trešā simfonija jeb «Dievišķā poēma».

Tāpat vēstīts, ka Fedosejeva iepriekšējais koncerts ar LNSO notika 2013. gada 27. septembrī un tas atnesa orķestrim Lielo mūzikas balvu kategorijā «Gada koncerts». Toreiz programmā bija Jura Karlsona «Sids», Modesta Musorgska «Nāves dziesmas un dejas» solista Egila Siliņa izpildījumā un Sergeja Rahmaņinova Otrā simfonija.

Fedosejevs ir Čaikovska Lielā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, Tokijas Filharmonijas orķestra pirmais viesdiriģents, pastāvīgais viesdiriģents Cīrihes opernamā un Cīrihes «Tonhalle». Pēdējos gados maestro bijis viesdiriģents Bavārijas radionamā, Ķelnes filharmonijā, Leipcigas «Gewandhaus», Berlīnes filharmonijā, kā arī pie Francijas Radio filharmoniskā orķestra diriģenta pults.

Fedosejeva lielāko sasniegumu skaitā ir Berlioza, Čaikovska, Janāčeka, Musorgska, Rimska-Korsakova, Šostakoviča un Verdi operu iestudējumi Vīnē, Parīzē, Cīrihē, Milānā, Bregencā, Florencē un citviet. Maestro vadībā tapuši Bēthovena, Brāmsa un Šostakoviča simfoniju ieskaņojumi, viņš ieskaņojis arī Čaikovska, Mālera, Taņejeva simfonijas, Dargomižska un Rimska-Korsakova operas. Sevišķā kritiķu un klausītāju godā ir Fedosejeva vadībā tapušais Musorgska operas «Boriss Godunovs» ieraksts.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu