Latvijas hokejisti Krievijai svētku noskaņojumu nesabojā

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zaudējumu trešajā spēlē pasaules čempionātā (PČ) pirmdien piedzīvoja Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas ar 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) piekāpās Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Krievijas izlasei. Latvijas valstsvienība līdzšinējos trijos mačos pie panākuma nav tikusi, tiesa, galvenās cīņas tai vēl priekšā. Par labāko spēlētāju Latvijas komandā nosauca Andri Džeriņu, bet Krievijas izlasē labākā spēlētāja gods tika divu vārtu autoram Artemijam Panarinam.

Pa reizei Elvi Merzļikinu Latvijas vārtos pārspēja Jevgēņijs Dadonovs un Vadims Šipačovs. Krievijas izlases vārtos lieliski darbojās Sergejs Bobrovskis.

Latvijas izlase mačā vairākkārt varēja spēlēt vairākumā, turklāt bija iespēja arī trīs minūtes darboties, kad pretinieki spēlēja trijatā, tomēr neviena no iespējām netika realizēta.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs trešdienas pēcpusdienā, kad sacentīsies ar Šveici, kas arī līdz šim nav guvusi uzvaras.

Jau pirmajās 30 sekundēs Latvijas izlases pirmais uzbrucēju virknējums izdarīja divus metienus, kad pa reizei mājinieku vārtus apdraudēja Rodrigo Ābols un arī Zemgus Girgensons, kura metiens gan tika bloķēts. Turpinājumā Krievijas izlase atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu, taču Jevgēņija Dadonova metienu ar nūjas kātu atvairīja Elvis Merzļikins.

Pirmajās minūtēs Latvijas izlase vairāk kontrolēja ripu, taču, dodoties vienā no pretuzbrukumiem, tiesneši saskatīja noteikumu pārkāpumu un Guntis Galviņš saņēma pirmo noraidījumu šajā mačā. Krievijas izlasei pozicionāli nostāties izdevās vien skaitliskā vairākuma beigās, kad arī sekoja bīstami metieni pa Merzļikina vārtiem, tomēr Latvijas valstsvienība mazākumu izturēja.

Spēlējot jau vienādos sastāvos, iniciatīvu pārņēma turnīra saimnieki, un Latvijas izlasei ilgāku laiku nācās aizsargāties. Pretinieku ofensīvu Latvijas hokejistiem izdevās izturēt un trešdaļas beigu daļā spēle atkal izlīdzinājās, bet rezultāts pēc 20 minūtēm tā arī nebija atklāts.

Otrā perioda ievadā Krievijas izlasei vajadzēja vien 29 sekundes, lai izvirzītos vadībā. Pēc Gunta Galviņa kļūdas Krievijas izlase saglabāja ripu Latvijas valstsvienības aizsardzības zonā un no asa leņķa ar precīzu metienu izcēlās Panarins. Laukuma saimnieki turpināja spēlēt aktīvi, kā rezultātā noraidījumu uz divām minūtēm izpelnījās Gints Meija, kuram šī ir simtā spēle valstsvienības rindās.

Arī otro skaitlisko mazākumu šajā mačā Latvijas izlase izturēja, taču pretinieku spēle pēc izvirzīšanās vadībā kļuva pārliecinošāka. Otrā perioda astotajā minūtē Kristaps Sotnieks aiz Latvijas izlases vārtiem neveiksmīgi apstrādāja ripu, ko pretinieki atņēma un ar divām ātrām piespēlēm nogādāja Merzļikina sargātajos vārtos. Krievijas izlases labā otros vārtus šajā mačā guva Dadonovs un Latvijas izlase nokļuva iedzinējos ar 0:2.

Turpinājumā pirmo iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā ieguva Latvijas izlase. Lai arī izdevās pozicionāli nostāties pretinieku aizsardzības zonā un izdarīt vairākus metienus, skaitlisko pārsvaru Latvijas hokejisti tomēr neizmantoja. Veiksmīgi tika izspēlēt kombinācija uz Sotnieku, kurš guva vārtus skaitliskajā vairākumā mačā pret Zviedriju, tomēr šoreiz aizsarga metiens nebija precīzs. Vēlāk laba izdevība gūt vārtus bija Rodrigo Ābolam, taču pēc tam sekoja Krievijas izlases pretuzbrukums, kurā Panarinam izgājienā pret Merzļikinu neizdevās pārspēt Latvijas izlases vārtsargu.

Trešdaļas beigu daļā pret Indraši rupji nospēlēja Aleksejs Jemeļins. Latvijas izlases uzbrucējs savainoja ceļgalu un devās uz ģērbtuvi, savukārt Jemeļins saņēma 5+20 minūšu sodu jeb noraidījumu uz visu maču. Zaudējot pirmās maiņas uzbrucēju, Latvijas izlasei radās iespēja piecas minūtes spēlēt skaitliskajā vairākumā. Tajā izcila izdevība bija valstsvienības kapteinim Kasparam Daugaviņam, taču viņa metiens vārtu tukšajā stūrī nebija precīzs.

Skaitliskā vairākuma turpinājumā izdevība bija arī Robertam Bukartam, tomēr arī viņa metiens nebija sekmīgs. Latvijas izlase daudz kontrolēja ripu un spēlēja pozicionāli pretinieku aizsardzības zonā. Turpinājumā Latvijas izlase varēja arī minūti spēlēt piecatā pret trim pretiniekiem, tomēr līdz otrās trešdaļas beigām neviena no iespējām tā arī netika izmantota.

Trešajā periodā laukumā atgriezās Indrašis, kurš pēc ceļgala traumēšanas tomēr varēja turpināt maču. Noslēdzošais periods iesākās mierīgi, abām komandām spēlējot visai pasīvi. Trešajā minūtē noraidījumu par pretinieka klupināšanu saņēma Maksims Širokovs, tomēr Latvijas izlasei savus vārtus skaitliskajā mazākumā izdevās nosargāt. Vēlāk izgājienā viens pret vārtsargu izskrēja Indrašis, taču metiens no neērtas puses neizdevās un Bobrovskis ripu atvairīja.

Brīdi vēlāk Šipačovs vārtu priekšā ar nūju izmainīja ripas lidojuma virzienu un rezultāts 0:3. Pēc tam Krievijas izlasei izveidoja pretuzbrukumu, kurā Pāvels Dacjuks izdarīja piespēli pa diagonāli un Sergejs Mozjakins ieraidīja ripu Merzļikina vārtos, tomēr tiesneši pēc video atkārtojuma secināja, ka vārti tika gūti no slidas. Perioda vidū Latvijas izlase ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, kura beigās pēc lieliskas cīņas vārtu priekšā Bobrovskim bija jāatvaira vairāku metienu sērija.

Krievijas izlasei ilgi nācās darboties savā aizsardzības zonā, taču Jevgēņijs Dodonovs pretuzbrukumā izskrēja viens pret Merzļikinu, tomēr Latvijas izlases vārtsargs veiksmīgi izpildīja špagatu un atvairīja metienu ar kājsargu.

Vēlāk mājinieku komandā noraidījumus īsā laikā viens pēc otra saņēma Sergejs Plotņikovs un Ņikita Zaicevs, tādējādi Latvijas izlase ieguva iespēju minūti un 55 sekundes spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, turklāt Latvija darbojās sešatā, jo Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Tiesa, arī šoreiz pārspēt Bobrovski neizdevās, bet vēlāk Latvijas izlase saņēma divas soda minūtes un, jau spēlējot vairākumā, Krievijas izlase guva ceturtos vārtus, pieliekot punktu mačam.

Latvija - Krievija 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

1:0 Artemijs Panarins (Dacjuks) (20:29).

2:0 Jevgēņijs Dadonovs (Šipačovs, Panarins) (27:34).

3:0 Vadims Šipačovs (Panarins, Dadonovs) (47:02).

4:0 Artemijs Panarins (Čudinovs, Šipačovs) (57:30, vair.).

Metieni: 27 - 37

Soda minūtes: 8 - 35

Latvijas izlase čempionātu iesāka ar diviem optimismu veicinošiem mačiem, tomēr piedzīvoja divus zaudējumus - 1:2 papildlaikā pret Zviedriju un 3:4 pēcspēles metienos pret Čehiju.

Tikmēr Krievija vispirms ar 0:3 piekāpās Čehijai, bet svētdien mazpārliecinošā mačā 6:4 trešajā trešdaļā salauza Kazahstānas pretestību.

Krievijas izlases sastāvā spēli ar Kazahstānu svētdien nespēja pabeigt viena no tās lielākajām šī sastāva zvaigznēm Artemijs Panarins, tomēr pirmdien viņš spēlēja. Savukārt Latvijas izlasei šajā mačā nepalīdzēja Ronalds Ķēniņš, kurš duelī ar Čehiju tika noraidīts uz 5+20 minūtēm.

A apakšgrupas kopvērtējumā par līderi ar sešiem punktiem trijās cīņās kļuvusi Krievija, ar pieciem punktiem divos mačos seko Čehija un Zviedrija, pie trim punktiem tikusi Dānija, bet pa diviem punktiem izcīnījušas pārējās četras grupas komandas - Kazahstāna, Latvija, Šveice un Norvēģija.

Turpinājumā Latvijai otrdien gaidāma brīvdiena, bet trešdienas pēcpusdienā tā tiksies ar Šveici. Pēc tam piektdien un sestdien Latvija samēros spēkus ar Dāniju un Kazahstānu, bet grupu turnīra noslēgumā nākamajā otrdienā spēlēs pret Norvēģiju.

Abas izlases līdz šim pasaules čempionātos augstākajā divīzijā savā starpā tikušās septiņas reizes un Latvija piedzīvojusi piecus zaudējumus. Latvija uzvarēja 2000. un 2003. gada čempionātos, bet nākamajos četros mačos piedzīvojusi zaudējumus, turklāt visus ar vismaz trīs vārtu pārsvaru. Iepriekšējo reizi vienības sacentās 2014.gadā, kad Krieviju pirmo sezonu vadīja Znaroks un Vītoliņš, toreiz Latvijai zaudējot ar 1:4.

Šodien notiks vēl viens A apakšgrupas mačs, kurā plkst.20.15 tiksies šā brīža līderes Zviedrija un Čehija.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Toljati «Lada», KHL), Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice).

Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Jerofejevs, Guntis Galviņš (visi - Rīgas «Dinamo»), Kristaps Sotnieks («Lada»), Ralfs Freibergs (Toledo «Walleye», ECHL), Maksims Širokovs («Sterzing»/«Vipiteno», Itālija), Edgars Siksna (Karagandas «Sariarka», VHL) un Jānis Andersons («Zvolen», Slovākija).

Uzbrucēji: Miķelis Rēdlihs, Gints Meija, Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Vitālijs Pavlovs, Gunārs Skvorcovs, Māris Bičevskis, Edgars Kulda (visi - Rīgas «Dinamo»), Aleksejs Širokovs (Aļmetjevskas «Ņeftjaņik», VHL), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas «Torpedo», KHL), Roberts Bukarts («Zlin», Čehija), Rodrigo Ābols (Portlendas «Winterhawks», WHL), Zemgus Girgensons (Bufalo «Sabres», NHL), Ronalds Ķēniņš (Jūtikas «Comets», AHL).

Krievijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Iļja Sorokins (Maskavas CSKA), Sergejs Bobrovskis (Kolumbusas «Blue Jackets», NHL).

Aizsargi: Viktors Antipins (Magņitogorskas «Metallurg»), Ņikita Zaicevs (CSKA), Vjačeslavs Vojnovs, Maksims Čudinovs, Antons Belovs (visi - Sanktpēterburgas SKA), Aleksejs Marčenko (Detroitas «Red Wings», NHL), Aleksejs Jemeļins (Monreālas «Canadiens», NHL).

Uzbrucēji: Ivans Telegins, Romāns Ļubimovs (abi - CSKA), Sergejs Mozjakins (Magņitogorskas «Metallurg»), Pāvels Dacjuks (Detroitas «Red Wings», NHL), Sergejs Plotņikovs (Arizonas «Coyotes», NHL), Artemijs Panarins (Čikāgas «Blackhawks», NHL), Sergejs Kaļiņins (Ņūdžersijas «Devils», NHL), Sergejs Širokovs, Jevgēņijs Dadonovs, Vadims Šipačovs (visi - SKA), Aleksandrs Burmistrovs (Vinipegas «Jets», NHL).

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu