«Dirty Deal Audio» izdod elektroniķa «Drip Koord» debijas EP

Drip Koord

FOTO: Publicitātes foto

Jaunā un daudzsološā latviešu producenta Kristera Stabulnieka aka «Drip Koord» debijas ieraksts «Soft Silk» kopš pagājušās nedēļas ir pieejams lielākajos mūzikas straumēšanas servisos, informē izdevniecība «Dirty Deal Audio».

Stabulnieks ir 15 gadus jauns elektroniskās mūzikas censonis no Mārupes, kurš savu debiju elektroniskajā skatuvē pieteicis zem skatuves vārda Drip Koord.

Bērnību pavadījis radošā vidē un savu iedomu draugu pasaulē, līdz 11 gadu vecumā sācis aizrauties ar elektronisko mūziku. Vispirms – skatoties internetā video no dīdžejsetiem un miksējot līdzi uz iedomu pults, nodēvējot sevi par DJ Zombieman. Uzzinājis par Virtual Dj programmatūru, viņš savu iedomu pulti nomainīja pret datora peli, kas ļāva DJ Zombieman setus pārcelt realitātē. Taču neilgi pēc tam viņš internetā uzgāja Fruity Loops Studio un sāka eksperimentus ar paša radītām skaņām, kas arī noveda pie Drip Koord dzimšanas.

Savu eksperimentēšanu ar dažādām skaņām un mūzikas radīšanu Drip Koord salīdzina kā gleznošanu ar akrila krāsām – ja skaņas vietā būtu akrila krāsa, bet kompozīcijas vietā – audekls, tad no šīm krāsām taptu pilnīgi nejauša, improvizēta glezna uz audekla. Šo salīdzinājumu Kristers arī attiecina uz savu debijas EP, kurā viņš parāda to, cik nejaušs var būt kompozīcijas izkārtojums uz audekla, kā, piemēram, skaņdarbā Rash un Pushy vai eksperimentiem pilns kā Complications.

Trīs vārdos par sevi Drip Koord teic: «Man patīk veidot karikatūras, producēt mūziku, interesēties par Japānas kultūru un pavadīt laiku ar brūti.»

Kristaps Puķītis, Dirty Deal Audio vadītājs: «Tehnoloģijām paliekot pieejamākām un ienākot mūsu ikdienas dzīvē no agras bērnības, mēs sastopam aizvien jaunākus elektroniskās mūzikas radītājus. Kā šajā gadījumā - pirms neilga laika Dirty Deal Audio Soundcloud profilā saņēmām vēstuli no jaunā mūziķa Drip Koord un bijām patīkami pārsteigti par atsūtītā materiāla skanējumu. Man ir prieks, ka mums ir tas gods izdot jaunskunga pirmo minialbumu un esmu pārliecināts, ka viņam esot tikpat zinātkāram un produktīvam kā līdz šim, tuvākā vai tālākā nākotnē Drip Koord mūzika skanēs tālu!»

Uz augšu