Atklās latviešu laikmetīgās mākslas izstādi Maskavā

Ievas Iltneres darbs

FOTO: publicitātes

Latvijas Republikas vēstniecība Krievijas Federācijā un Latvijas Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar "Rīgas Galeriju" rīko latviešu laikmetīgās mākslas izstādi "Mākslas teritorija", kas tiks atklāta 20.decembrī Latvijas Valsts prezidenta oficiālās vizītes Krievijas Federācijā ietvaros un norisināsies Maskavā Volhonka mākslas centrā (Volkhonka Fine Arts Centre), informē Maija Bišofa, LR vēstniecības Krievijā 2.sekretāre.

Izstādes patronese ir Latvijas Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere, kura vienmēr aktīvi iesaistās un atbalsta Latvijas Valsts prezidenta izvirzītās prioritātes, uzņemoties sabiedriskus patronāžas pienākumus dažādos ar izglītību, ģimenes vērtībām un labklājību, mūziku un mākslu saistītos projektos. Lilita Zatleres kundze ir patiesi gandarīta, ka vizītes laikā Krievijas Federācijā Maskavas mākslas gardēži varēs baudīt izcilu Latvijas gleznotāju darbus.

"Rīgas Galerija" izstādei atlasījusi 12 autoru 21 mākslas darbu - latviešu mākslas pirmā lieluma zvaigžņu sniegumu no Edvarda Grūbes abstraktā ekspresionisma līdz Rituma Ivanova fotoreālismā un opārtā balstītām gleznām. Izvēlētie darbi ir daļa no mākslinieku veiksmīgām personālizstādēm Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" un ekspozīcijām nozīmīgās starptautiskās izstādēs. Divi no šiem autoriem - Līga Purmale un Ritums Ivanovs - ir vienīgie latviešu laikmetīgās mākslas pārstāvji, kuru darbi tikuši izstādīti un izsolīti "Sotheby`s" izstādē - izsolē (2009) Londonā.

Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma līdz 30.decembrim.

"Rīgas Galerija" pārstāv nozīmīgākos latviešu laikmetīgos māksliniekus - Venēcijas biennāles (Latvijas Nacionālajā paviljonā), Sidnejas biennāles, Maskavas biennāles, Manifesta un citu svarīgu starptautisku mākslas izstāžu dalībniekus. "Rīga Galerija" kopš 1996.gada piedalās starptautiskās mākslas izstādēs un ir reprezentējusi Latvijas mākslinieku darbus tādos pasākumos kā "Chicago International Art Fair" (Čikāga, ASV), "ART MOSCOW 2001- 2010" (Maskava, Krievija), "Sotheby’s" laikmetīgās mākslas izstāde-izsole 2009 (Londona, Lielbritānija) "VIENNAFAIR 2010" (Vīne, Austrija), "BUDAPEST ART FAIR 2010" (Budapešta, Ungārija).

Uz augšu