Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aizdedzam otro sveci Adventes vainagā

FOTO: flickr / abbybatchelder

Šodien, 4.decembrī, Adventes vainagā iededzam otro sveci. Turklāt šodien kopā ar visu ģimeni varat apmeklēt kādu no daudzajiem kultūras pasākumiem.

Apcerīgais gaidīšanas laiks

Kristīgajiem četras nedēļas ilgā Advente ir kristietības reliģijas cetrālās figūras - Jēzus Kristus gaidīšanas laiks; tulkojumā no latīņu valodas vārda "advenire" tā nozīmē "atnākšana".

Tradicionāli Adventes laikā katru svētdienu tiek aizdedzināts pa vienai svecītei Adventes vainagā. Aplis, ko veido vainags, kopš senseniem laikiem simbolizē mūžību un vienotību, vienlaikus tā gredzena formai simbolizējot uzticību Dievam un viņa apsolījumiem.

Pasākumi

No plkst. 11 līdz 18 varat iegriezties Rīgas Porcelāna muzeja radošajā darbnīcā "Ziemassvētku dāvanas no porcelāna" vai aizstaigāt līdz VEF Kultūras pilij, kur plkst. 12 sāksies koncerts "Ar gaišu prieku sirdī", kurā piedalīsies vokālais ansamblis "Momo", deju studija "Rasiņa" un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas vidusskolas kameransambļi.

Mazajā ģildē plkst.14 sāksies XII Latvijas bērnu un jauniešu vokālistu konkursa "Putnu bērni" apalvošana un laureātu koncerts, savukārt Kultūras centrā "Iļģuciems" plkst.15 visi aicināti uz koncertu "Gaisma dvēselē".

Koncertzālē "Ave Sol" plkst.18 sāksies koncerts "Dievs tevi mīl" (piedalās kamerkoris "Versija", obojists Indris Egle un pianiste Arita Orrava), bet Lielajā ģildē tajā pašā laikā notiks kokļu mūzikas festivāls "Gaismas ceļā", kurā piedalīsies solisti un 34 koklētāju ansambļi no visas Latvijas.

Plkst.20.15 Jaunajā sv. Ģertrūdes baznīcā sāksies koncerts "Ceļojums laikā. Drēzdene 1664 - Parīze 1692", kurā muzicēs baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" un baroka koris "Collegium Choro Musici Riga".

Lai jums gaiša un priecīga Otrā advente!

Uz augšu
Back