Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

"Tribes Of The City" atzīmēs piecu gadu jubileju

"Tribes Of The City" FOTO:

Koncerts notiks LMA Studentu klubā 26. septembrī, sākums plkst. 23. Koncertā atskanēs dziesmas no "The Movies" laikiem, no albuma "For the Sleepy People", kā arī jaunā, vēl neiznākušā albuma "Recipe of the Golden Dream" pirmās daļas.

Grupa ”Tribes Of The City” ir nonākusi līdz savam trešajam studijas albumam "Recipe of the Golden Dream" (Zelta sapņa recepte), kas iznāks šā gada novembra otrajā pusē. Paralēli darbam pie albuma ieraksta, ”Tribes” ir paspējuši ierakstīt kopīgu dziesmu ar Jāni un Edgaru Žildēm no "Satellites LV", kas sauksies "Vienā pārī" un tiks prezentēta 26. septembra koncerta ietvaros.

Pirms pieciem gadiem, novembrī, kāda nevienam nezināma grupa ar nosaukumu "The Movies" pirmo reizi ieskanas radioviļņos. Radio Naba atskaņo ”jaundzimušās” komandas debijas singlu "Grace", kas pilnīgi negaidīti noturas topa pirmajā pozīcijā 8 nedēļas pēc kārtas, kļūstot par 2004. gada Nabas topa Latvijas dziesmu nr. 1.

Jau pēc otrā "The Movies" koncerta (2004. g. janvārī klubā "Depo") ierakstu kompānijas "Melo records" pārstāvji Madars Štramdieris un Oļegs Germanovs piedāvā grupai ierakstīt pirmo albumu un uzņemt videoklipu dziesmai "Grace".

2004. gadā tapa albums "Running to the Sun", kas tika vērtēts, kā neparasts un svarīgs notikums Latvijas mūzikā.

Ar šo albumu grupa tika nominēta "Latvijas Mūzikas Gada balvai" kā gada debija, bet videoklips dziesmai "Grace", kura režisors bija Mārtiņš Grauds, saņēma balvu kā gada labākais mūzikas video.

2005. gada maijā "The Movies" uzstājās "Baltijas Mūzikas konferencē", kurā bija sapulcējušies daudzi augsta līmeņa mūzikas industrijas pārstāvji no visas pasaules. Pēc uzstāšanās grupa saņēma piedāvājumu no britu skaņu producenta Grega Heivera un pašmāju ierakstu kompānijas "Platforma Rekords" producēt un izlaist grupas nākamo albumu.

Ieraksta laikā grupa saprata, ka ir atraduši savu skanējumu, uz kuru bija gājuši šos divus gadus, mainījušās muzikālās tendences, skanējums un arī noskaņojums kolektīvā. Šis lūzuma punkts tika iezīmēts grupas biogrāfijā ar nosaukuma maiņu, ”The Movies” pārtapa par ”Tribes of the City”. Jaunais nosaukums ”Tribes of the City” jeb ”Pilsētas Ciltis” atspoguļo grupas piederību dažādiem pilsētas sociāliem un ģeogrāfiskiem sektoriem. Mūzika pulsē līdzi cilvēkiem, kas rīta stundās stāv sastrēgumos, steidzas uz darbu, iet pa ielu vai aizsnaudušies autobusā pie loga, tā skan līdzās viņu sapņiem, cerībām, vilšanām, mīlestībai.

Jaunais albums "For the Sleepy People" iznāca 2006. g. septembrī. Albuma nosaukums nāk no 90. gadu otrās puses, kad grupas ģitārists Sergejs ar draugiem mēdza ierakstīt dziesmu kompilācijas saviem biedriem. DJ Vitkus šīs izlases nosauca par "Music for the Sleepy People".

”Tribes of the City” albums ir simboliska pateicība tiem daudzajiem, kas palikuši deviņdesmitajos, par neizsīkstošo radošo iedvesmu.

Žurnāls "Mūzikas Saule" "For the Sleepy Peolpe" atzina par labāko 2006. gada albumu, tas tika nominēts "Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai". ”Tribes of the City” saņēma divas balvas - par labāko videoklipu (dziesma A Day in the City, rež. Mārtiņš Grauds) un par labāko roka dziesmu (A Day in the City).

Tribes of the City tika nominēti MTV EMA 2007 kategorijā "Best Baltic Act".

2007. gada rudenī ”Tribes of the City” tika aicināti spēlēt vienā no lielākajām pasaules mūzikas konferencēm "In The City", Mančestrā. Grupa šo uzstāšanos apvienoja ar vēl diviem koncertiem Liverpūlē.

Uz augšu
Back