FKTK likuma 23. panta 3. punkts nosaka, ka komisijas ieņēmumus veido "kredītiestāžu maksājumi Komisijas darbības finansēšanai — līdz 0,033 procentiem ieskaitot no kredītiestāžu vidējā aktīvu apjoma ceturksnī".
Bijušais finanšu ministrs, tagad Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle TVNET norāda, ka tā ir vispārpieņemta prakse. Arī sabiedrisko pakalpojumu regulatori Latvijā saņemot maksu no tiem, kas tos regulē, viņš min piemērus no citu institūciju darbības.
"Tas nav Latvijas izdomājums, un tur nav nekādu interešu konfliktu,"
norāda Zīle, piebilstot, ka Latvijas FKTK uzraudzības modelis tā izveides laikā deviņdesmitajos gados ņemts no Lielbritānijas.
Zīle: Finansējums nav iemesls, lai noklusētu nelikumības
"Tā būtība ir tajā – ja uzrauga centrālā banka, tā neredz apdrošināšanas un vērtspapīru tirgu, jo bieži vien ir saistīta ar komercbankām, kas savukārt ir saistītas ar uzņēmumu, kas vada apdrošināšanas tirgu," skaidro bijušais finanšu ministrs.
Viņš pilnībā noliedz, ka banku finansējums FKTK varētu kalpot par iemeslu, lai uzraudzības institūcija kādā brīdī nepamanītu to, kas tai jāredz, proti, strauju naudas aizplūšanu.