Uzzini, kuri ir bagātākie mūziķi Lielbritānijā

Adele

FOTO: Reuters/ScanPix

Britu laikraksts «The Sunday Times» apkopojis datus par šā gada turīgākajiem jaunajiem britu mūziķiem, kas jaunāki par 30 gadiem. Pirmā vieta pārsteigumus nesagādā, jo kurš gan cits, ja ne popdīva Adele pēdējos gados dominē mūzikas topos abpus okeānam. Savukārt vispār bagātākais britu mūziķis otro gadu pēc kārtas ir Pols Makartnijs, bet grupu konkurencē pelnošākā (ne turīgākā) ir īru kvartets «U2».

Pēc albuma «25» iznākšanas Adele ir kļuvusi par 30 miljoniem sterliņu mārciņu (38 miljoniem eiro) bagātāka. Viņas kopējā bagātība ir apmēram 85 miljoni mārciņu (107 miljoni eiro), kas padara viņu par 30. bagātāko cilvēku Lielbritānijā un turīgāko izpildītāju, kas jaunāka par 30 gadiem.

Otrs pelnošākais jaunais mūziķis ir Eds Šīrans, kurš nesen viesojās Rīgā.

Bagātākais britu mūziķis otro gadu pēc kārtas ir leģendārās grupas «The Beatles» bijušais dalībnieks Pols Makartnijs. Viņa un sievas Nensijas Ševelas bagātība novērtēta uz 760 miljoniem mārciņu (960 miljoniem eiro). Pēdējā gada laikā tā palielinājusies par 30 miljoniem mārciņu.

Otrajā vietā ir komponists Endrū Loids Vēbers ar 715 miljoniem mārciņu (904 miljoniem eiro), kamēr «The Rolling Stones» ir turīgākā britu grupa, kuras dalībnieku kopējā bagātība ir 630 miljoni mārciņu (796 miljoni eiro).

Vispelnošākā mūzikas grupa aizvadītajā gadā bija «U2», uz kuras koncertiem tika nopirkti nepilni 1,3 miljoni biļešu. Grupas dalībnieku bagātība palielinājās par 69 miljoniem mārciņu (87 miljoniem eiro).

Taču daži mūziķi aizvadītajā gadā cietuši zaudējumus. Dziedātājs Klifs Ričardss zaudējis trīs miljonus mārciņu (3,8 miljonus eiro), kamēr rokmūziķu Noela un Līema Galaheru bagātība sarukusi par 12 miljoniem mārciņu (15 miljoniem eiro).

Uz augšu