Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Rīgas festivālā» Vestards Šimkus koncertizrādē «Novecento»

Vestards Šimkus FOTO: Publicitātes foto

VSIA «Latvijas koncerti» aicina uz «Rīgas festivāla» koncertizrādi «Novecento» 8. jūnijā (krievu val.) un 9. jūnijā (latv.val.) Spīķeru koncertzālē. Izrādē, lapojot pasaulslavenā itāļu rakstnieka Alesandro Bariko darbu «Novecento», iepazīsimies ar neparasta mūziķa likteni, kas atklāsies pianista Vestarda Šimkus komponētajā mūzikā un improvizācijās, kā arī stāstītāju - Latvijas Nacionālā teātra aktiera Kristapa Ķeseļa un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktiera Maksima Busela – sniegumā. Režisors Dmitrija Petrenko.

Pasaulslavenais itāļu rakstnieks un diplomētais filozofs Alesandro Bariko (1958), kurš pēta stikla pilis, zīdu un Homēru, jaunībā daudz domājis par mūziku un pat rakstījis grāmatas par to.Viņam patīk prātulu mežģīnes un aplūkojamā objekta attīrīšana no triviāliem pieņēmumiem. Grāmata «Novecento» («Tūkstošdeviņsimt») ir stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavierspēles ģēniju, bet, lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam.

Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome, Jūrmalas pilsētas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

Uz augšu
Back