FIBA Slavas zālē tiek uzņemta Uļjana Semjonova

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Šodien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Slavas zālē Madridē svinīgā ceremonijā tiek uzņemta leģendārā Latvijas basketboliste Uļjana Semjonova.

Svinīgā jauno dalībnieku uzņemšana Madrides priekšpilsētā Alkovendasā bāzētajā FIBA Slavas zālē notiks pulksten 11:45 pēc Latvijas laika.

Leģendārā basketboliste veselības problēmu dēļ nevarēja doties uz Madridi, lai piedalītos svinīgajā ceremonijā, taču viņa uzrunās klātesošos ar speciālu videosveicienu. Semjonovu svinīgajā ceremonijā pārstāvēs Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Ojārs Kehris.

Kopā ar Semjonovu FIBA Slavas zālē tiks uzņemtas vēl 19 personas: bijušie spēlētāji - Sergejs Belovs (Krievija), Dražens Dalipagičs (Serbija), Ivo Daneu (Slovēnija), Oskars Furlongs (Argentīna), Niks Galis (Grieķija), Hortensija Marčari (Brazīlija), Pjerluidži Marcorati (Itālija), Anna Meijersa (ASV), Amerijis Pašoss (Brazīlija), Emiljano Rodrigess (Spānija) un Bils Rasels (ASV); treneri - Lidija Aleksejeva (Krievija), Dīns Smits (ASV), Togo Renans Soarešs (Brazīlija) un Ranko Žeravics (Serbija); bijušies tiesneši un FIBA tehniskie darbinieki - Mario Openajms, Ervins Kasai (Ungārija) un Alēn Ro (Kanāda), kā arī ilggadējais FIBA ģenerālsekretārs Borislavs Stankovičs (Serbija).

FIBA Slavas zāle tika atklāta šī gada 1.martā un tā izveidota par godu 75.gadskārtai kopš organizācijas dibināšanas. Sākotnēji basketbols atradās Amatieru handbola federācijas paspārnē, bet 1932.gada 18.jūnijā Latvija kopā ar Argentīnu, toreizējo Čehoslovākiju, Grieķiju, Itāliju, Portugāli, Rumāniju un Šveici nodibināja FIBA.

FIBA Slavas zāles atklāšanā tajā tika uzņemtas šīs astoņas valstis, deviņi spēlētāji, seši treneri, četri tiesneši, 21 kādreizējais organizācijas darbinieks un trīs goda darbinieki.

Paredzams, ka turpmāk FIBA Slavas zālē jauni dalībnieki tiks uzņemti ik pēc diviem gadiem un katru reizi tajā tiks uzņemti ne vairāk kā seši dalībnieki.

Uz augšu