Šovakar pasniegs "Spēlmaņu nakts" teātra gada balvas

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Šovakar, 23.11., plkst.21:00 Dailes teātrī pasniegs "Spēlmaņu nakts" teātra gada balvu 15 nominācijās.

Teātra gada balvu pasniegšanas ceremonija "Spēlmaņu nakts" tika nodibināta 1993. gadā, un tā notiek jau 16. gadu. Šis ir lielākais teātra gada notikums, kurā sezonas labākos māksliniekus būs ieradušies sveikt un apbalvot ne vien teātra profesionāļi, bet arī skatītāji. Ir sens ticējums:

ja aktieris uz skatuves atrod naglu, tas nozīmē jaunu lomu - jaunu sākumu, jaunu iespēju sevi pierādīt, kas aktierim ir vissvarīgākais.

  "Spēlmaņu nakts" balva ir metālkalēja Jura Gagaiņa veidotā balva - skatuves nagla.

Arī šogad skatītāji varēja atbalstīt savu favorītu, nobalsojot par savu mīļāko aktrisi, aktieri vai izrādi Nordea lielajā skatītāju balsojumā. Balsojums noslēdzās 19. novembra vakarā.

Par gada izrādi cīnīsies Dž.Dž. Džilindžers, Alvis Hermanis, Viesturs Meikšāns, Indra Roga un Kirils Serebreņņikovs

Uz gada dramatiskā teātra izrādes godu pretendē Germana Grekova "Hanana" Liepājas teātrī, ko iestudējis Dž. Dž. Džilindžers, Nikolaja Gogoļa "Mirušās dvēseles" Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Kirils Serebreņņikovs, "Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās" Valmieras Drāmas teātrī, režisors Viesturs Meikšāns, un "Ziedonis un Visums" Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Alvis Hermanis.

Uz gada aktrises balvu pretendē Daiga Kažociņa par Katrīnas lomu Deivida Oberna lugā "Pierādījums", Inese Kučinska par Ausmas Hananas lomu iestudējumā "Hanana", Dita Lūriņa par Antonijas lomu Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienās Silmačos", Elīna Vāne par Elizabetes lomu Fridriha Šillera lugā "Marija Stjuarte" un Guna Zariņa par Sofijas lomu izrādē "Jāņonkulis".

FOTO: LETA

Pretendenti uz gada aktiera balvu ir Andris Keišs ar Astrova lomu izrādē "Jāņonkulis", Normunds Laizāns ar Reja lomu Deivida Harovera "Melnais strazds", Tālivaldis Lasmanis ar Krišjāņa lomu Alvja Lapiņa "Eldorado" un Sandro lomu Otari Bagaturijas "Karalis Līrs nabagmājā", Voldemārs Šoriņš ar Voldemāra lomu Ursa Vidmera "Topdogi" un trimdas Kārļa Ulmaņa lomu Zigmāra Liepiņa un Kaspara Dimitera "Vadonis" un Kaspars Znotiņš ar Ziedoņa lomu izrādē "Ziedonis un Visums".

"Spēlmaņu nakts" balvas tiks pasniegtas arī gada latviešu autora iestudējumam, gada izrādei bērniem vai jauniešiem, gada scenogrāfam, gada kostīmu māksliniekam, gada muzikālās partitūras autoram dramatiskajā izrādē, gada otrā plāna aktierim un aktrisei, gada jaunajam skatuves māksliniekam, gada spilgtākajai debijai, gada baleta māksliniekam un gada kustību māksliniekam.

Nominantus "Spēlmaņu nakts" balvai ir izraudzījušies deviņi eksperti profesora Jāņa Siliņa vadībā. Bet uzvarētājus noteiks žūrija, kurā darbosies Valda Čakare, Linda Ģībiete, Pēteris Krilovs, Henrieta Verhoustinska un Ēriks Vilsons.

"Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems Kārlis Pamše

Aktieris, režisors, teātra vēsturnieks, rakstnieks Kārlis Pamše dzimis 1917.gada 31.martā Virānes (tagad Dzelzavas) pagastā. 1944.-1965. gadā Pamše darbojās Drāmas teātrī: sākumā kā aktieris, bet no 1953.gada - kā režisors. Kopš 1966.gada Pamše bija režisors Rīgas Operetes teātrī. "Trejmeitiņas", "Cirka princese", "Peldētāja Zuzanna", dziesmu spēle "Zaļā pļava" - tie bija tikai daži no viņa iestudētajiem darbiem Operetē. Pamše pasniedza aktiera meistarības stundas Teātra fakultātes studentiem, darbojās radio, iestudējot vairākus radiolasījumus, un rakstīja teātra kritiku.

Pamše ir sarakstījis vairākas grāmatas: "Es zagu" (2004), "Anta Klints: sarunas" (2002), "Mani draugi un citas nepatikšanas: atmiņas, blēņas - te nopietnība, te šķitums" (1999), "Operetes karuselī: Stāsts par Edgaru Zveju" (1997), "Mana īsbiogrāfija, kas izvēršas garumā 33 notikumos" (1997), "Ja mana dzīve būtu tik mana vien...: mazi stāsti par teātri" (1989), "Ja visas pasaules bērni ..." (1976), "Nemierā ar sevi: Stāsts par aktrisi Ludmilu Špīlbergu" (1966).

Skaties tiešraidi 21:15 LTV1 un www.ltv1.lv, klausies – Latvijas radio 1!

Uz augšu