Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dziesmu un deju svētki 2018. gadā notiks no 30. jūnija līdz 8. jūlijam

Kārtējie Dziesmu un deju svētki notiks 2018. gadā laika posmā no 30. jūnija līdz 8. jūlijam, šodien lēma Ministru kabinets (MK).

Dziesmu un deju svētku likums nosaka, ka dziesmusvētki notiek reizi piecos gados. Ievērojot svētku norises cikliskumu, kārtējie – XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki notiks 2018. gadā no 30. jūnija līdz 8. jūlijam Rīgā.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar svētku sagatavošanā iesaistītajām pusēm laikā līdz šā gada decembrim plāno sagatavot svētku pasākumu plānu un māksliniecisko programmu un izvērtēt svētku pasākumiem piemērotākās norises vietas.

LNKC drīzumā plāno izveidot svētku Rīcības komiteju, kuras sastāvā būs svētku rīkošanā iesaistīto ministriju, kā arī Latvijas Pašvaldību savienības, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Rīgas domes un citu institūciju, kuras iesaistītas Dziesmu un deju svētku sagatavošanā un norisē, pārstāvji.

XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki 2018. gadā norisināsies Latvijas simtgades svinību zīmē. Svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017. gada aprīļa līdz 2021. gada janvārim, aptverot galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus.

Par simtgades atzīmēšanas virsmērķi noteikta Latvijas sabiedrības valstsgribas, piederības sajūtas un mīlestības pret savu zemi stiprināšana, veicinot pašorganizējošus procesus un sadarbību.

Uz augšu
Back