Rīgas "Dinamo" piektoreiz zaudē ''Salavat Julajev'' (139)

Zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pirmajā spēlē pēc novembra pārtraukuma trešdien piedzīvoja Rīgas ''Dinamo'' vienība, kas ar 4:5 viesos piekāpās Ufas ''Salavat Julajev''. Rīdziniekiem tas ir piektais zaudējums pēc kārtas līdzšinējās savstarpējās spēlēs.

(Papildināts viss teksts.)

Spēli aktīvāk sāka mājinieki. Sestajā minūtē bīstamu pretinieka metienu atvairīja Mikaēls Telkvists. Tūdaļ sekoja vēl viens raidījums, taču ripa atsitās pret vārtu stabiņu.

Brīdi vēlāk rīdzinieki ieguva tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā. Laba izdevība gūt vārtus bija Markam Hartiganam, bet viņam no tuvas distances neizdevās pārcelt ripu pāri Aleksandra Jerjomenko kājsargam.

16. minūtē "Dinamo'' zonā veiksmīgi spēlēja pieredzējušais centra uzbrucējs Sergejs Zinovjevs, kurš vairākumā ar plaukstas metienu no asa leņķa pārspēja Telkvistu, atklājot spēles rezultātu.

Perioda beigās Rīgas klubam vairāk nekā minūti bija divu spēlētāju pārsvars (5:3), bet izlīdzināt rezultātu pirms otrās trešdaļas neizdevās.

Otrās trešdaļas sākumā pēc tālas Gunta Galviņa piespēles viens pret vienu ar "Salavat Julajev'' vārtsargu izgāja Tomašs Surovijs. Eleganti noguldot vārtsargu, viņš meta precīzi, panākot neizšķirtu - 1:1.

Neilgi pēc tam Ufas vienība atguva vadību. Vairākumā no vārtu priekšas otro ripu "Dinamo'' sargātajos vārtos iemeta pazīstamākais norvēģu hokejists Patriks Toresens.

Pēc trīs minūtēm ļoti veiksmīgu pretuzbrukumu noorganizēja "Dinamo'' otrā maiņa. Jānis Sprukts vārtu priekšā asistēja Laurim Dārziņam, kuram atlika mainīt ripas lidojuma virzienu, un tā ieslīdēja ''Salavat Julajev'' vārtos.

35. minūtē sekmīgi pretinieku zonā cīnījās kritizētais slovāku uzbrucējs Jurajs Mikušs. Apslidojis pretinieku vārtus, viņš izdarīja divus metienus pēc kārtas, un ar otro piegājienu ripa nonāca Jerjomenko vārtos, rezultātam kļūstot 3:2 viesu labā.

Trešā perioda sestajā minūtē aizturētā soda laikā Mārtiņš Karsums uz tālo vārtu stūri piespēlēja Ģirtam Ankipānam, kas nevilcinoties izdarīja metienu, ieraidot ceturto ripu spēcīgā Krievijas kluba vārtos.

"Salavat Julajev'' hokejisti metās atspēlēties. Jau pēc pēc 84 sekundēm Zinovjevs no izdevīgas pozīcijas rezultātu samazināja līdz minimumam. Tas viņam šajā spēlē bija otrais vārtu guvums.

Diemžēl spēles atlikušās minūtes aizritēja mājinieku zīmē. Gūstot divus vārtus divu minūšu laikā, "Salavat Julajev" vienība izcīnīja piekto uzvaru tikpat savstarpējās spēlēs.

57. minūtē Igors Grigorenko rezultātu izlīdzināja, bet nākamajā minūtē Pjotrs Sčastļivijs (Latvijas vieglatlētes Inetas Radevičas dzīvesbiedrs) pielika punktu šim mačam.

Rīgas "Dinamo'' - Ufas ''Salavat Julajev'' 4:5 (0:1, 3:1, 1:3)

Vārtu guvēji: Sergejs Zinovjevs (Nilsons) 15:22 (1:0 vair.), Tomašs Surovijs (Galviņš) 21:15 (1:1), Patriks Toresens (Radulovs, Tverdovskis) 25:47 (2:1 vair.), Lauris Dārziņš (Sprukts) 28:39 (2:2), Jurajs Mikušs 34:48 (3:2), Ģirts Ankipāns (Karsums) 45:32 (4:2), Sergejs Zinovjevs (Nilsons) 46:56 (3:4), Igors Grigorenko (Toresens, Radulovs) 56:02 (4:4 vair.), Pjotrs Sčastļivijs (Koļcovs, Kondratjevs) 57:11 (5:4).

Metieni: 29 - 50

Soda minūtes: 20 - 10

Rīgas ''Dinamo'' komandas sastāvs

Vārtos: Mikaēls Telkvists (Kriss Holts).

1. maiņa: Oskars Cibuļskis – Sandis Ozoliņš; Aleksandrs Ņiživijs  – Marks Hartigans – Tomašs Surovijs.

2. maiņa: Rodrigo Laviņš – Guntis Galviņš; Lauris Dārziņš – Jānis Sprukts – Miķelis Rēdlihs.

3. maiņa: Arvīds Reķis – Kristaps Sotnieks; Mārtiņš Karsums – Jurajs Mikušs – Ģirts Ankipāns.

Robets Bukarts, Andris Džeriņš, Gints Meija, Ainārs Podziņš.

Krievijas valstsvienības vadītāja Vjačeslava Bikova trenētā ''Salavat Julajev'' vienība šobrīd ieņem sesto vietu austrumu zonā - 24 spēlēs 42 punkti.

Šī Rīgas ''Dinamo'' un ''Salavat Julejev'' komandai bija pirmā no divām paredzētajām spēlēm regulārajā sezonā.

Nākamo spēli "Dinamo" hokejisti aizvadīs 19. novembrī Magņitogorskā, kur tiksies ar ''Metallurg''. Tālāk sekos spēles Čeļabinskā (21. novembrī pret ''Traktor''), Maskavā (23. novembrī pret CSKA).

Latvijā Rīgas "Dinamo'' atgriezīsies tikai 24. novembrī, bet savu skatītāju priekšā atkal atrādīsies 28. novembrī, kad ar spēli pret Novosibirskas ''Sibirj'' sāks četru maču sēriju savā laukumā.