Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nemieros Ēģiptē bojā gājuši divi cilvēki un simtiem ievainoti

BNS
Nemieros Ēģiptē bojā gājuši divi cilvēki un simtiem ievainoti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ēģiptes galvaspilsētā Kairā un otrajā lielākajā pilsētā Aleksandrijā sestdien notika sadursmes starp policiju un demonstrantiem, kurās nogalināti divi cilvēki un ievainoti apmēram 750, svētdien paziņoja mediķi.

Policija raidīja uz demonstrantiem gumijas lodes un asaru gāzi. Kairā no ievainojuma krūtīs ar gumijas lodi nomira 23 gadus vecs vīrietis, bet Aleksandrijā nomira 25 gadus vecs vīrietis, kuram arī bija trāpījusi gumijas lode.

Sadursmes sākās Kairas Tahrira laukumā, kad policija ar asaru gāzēm un gumijas lodēm mēģināja izjaukt sēdstreiku pret valdošo militāro padomi, kas nāca pie varas februārī pēc prezidenta Hosnī Mubaraka demisijas tautas protestu dēļ.

"Nost ar Tantavi," sauca simtiem demonstrantu Tahrira laukumā, minot militārās padomes vadītāju feldmaršalu Huseinu Tantavi, kurš ir arī aizsardzības ministrs un bruņoto spēku virspavēlnieks.

Sēdstreikā sestdien piedalījās daļa no desmitiem tūkstošu protestētāju, kas piektdien Tahrira laukumā bija pieprasījuši ātru pāreju uz civilu pārvaldi un militārās padomes darbības izbeigšanu.

Daži protestētāji apmētāja policistus ar akmeņiem un aizdedzināja policijas automašīnu.

Ēģiptē 28.novembrī sāksies parlamenta vēlēšanas, kuras ilgs trīs mēnešus.

Protestētāji iebilst pret militārās padomes izstrādātu konstitūcijas projektu, kas ļautu armijai paturēt pārāk daudz varas pēc jaunas civilas valdības ievēlēšanas. Viņi arī ir nobažījušies, ka šīs vēlēšanas ļautu atgriezties pie varas Mubaraka pārstāvētās un tagad slēgtās Nacionāldemokrātiskās partijas biedriem.

Militārā padome ir paziņojusi, ka nodos varu pēc prezidenta vēlēšanām, kuru datums vēl nav noteikts.

Demonstrācijas sestdien notika ne vien Kairā un Aleksandrijā, bet arī Asuānas un Suecas pilsētās. Iekšlietu ministrija paziņoja, ka starp sadursmēs ievainotajiem bijuši arī 40 policisti.

Policistu raidītas gumijas lodes Tahrira laukumā ievainoja arī aģentūras AFP žurnālistu un kādas Rietumvalsts fotogrāfu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu