Blomē "Metalshow.lv Open Air festivāls 2008"!

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

The Exploited

11. un 12. jūlijā jau ierastajā vietā Vidzemes pusē, Valkas rajona Blomes pagasta Jeberleju estrādē jau ceturto gadu pēc kārtas notiks Latvijas smagās mūzikas mīļotāju dziesmu svētki – festivāls "Metalshow.lv Open Air"!

Laika gaitā Metlashow.lv ir kļuvis par lielāko smagās mūzikas festivālu Latvijā, ik gadu pulcējot ap 2000 apmeklētāju, kuri, izraujoties no ikdienas steigas, izbauda pasākumu un savādākas dzīves garšu visā pilnībā. Festivāls atzīts par vienu no svarīgākajiem alternatīvās mūzikas notikumiem Latvijā (Latvijas neatkarīgās/alternatīvās mūzikas 2005., 2006. un 2007. gada aptaujas), izpelnījies arī mūzikas apskatnieku un apmeklētāju atzinību.

Ņemot vērā katru gadu pieaugošo apmeklētāju interesi un atbalstu, festivāls šogad būtiski paplašināsies kā teritoriāli, tā muzikāli. Šā gada galvenā inovācija būs divas skatuves, uz kurām uzstāsies ārvalstu un vietējās grupas, muzikāli aptverot vēl nepieredzētas stilistiskās amplitūdas. Otrs jauninājums būs atsevišķa, plašāka telšu pilsētiņa apmeklētāju ērtībām.

Šogad gaidāms varen plašs grupu klāsts un aktīva relaksācija pie dabas krūts labā sabiedrībā un vienkārši ekselentas mūzikas pavadījumā!

Šobrīd dalību festivālā apstiprinājušās grupas: CRADLE OF FILTH (Lielbritānija), THE EXPLOITED (Lielbritānija), PAIN (Zviedrija), AGNOSTIC FRONT (ASV), SKYFORGER (vienīgā grupas uzstāšanās šogad Latvijā), SINISTER (Nīderlande), TYR (Farēru salas), IN MOURNING (Zviedrija), DEAD SHAPE FIGURE (Somija), THUNDERTALE (Lietuva), NIHILISTIKRYPT (Igaunija), ANJ (Krievija), HEAVEN GREY, PRETERNATURAL, FRAILTY, TRENDKILL METHOD, INVASION, OCULARIS INFERNUM, ENHET, CULT OF DESTRUCTION.

Ievērojamākā un labākā pasaules ekstrēmā metāla grupa – tieši tik pretenciozi sevi piesaka šā gada festivāla spožākās zvaigznes - Cradle of Filth! Absolūti unikāls, žanru robežas nojaucošs skanējums un neatkārtojama muzikālā atmosfēra. Provokācijas, zaimošana, ekstravagances un skandālistu slava rokrokā ar prēmiju par senās angļu valodas lietošanu un iedzīvināšanu tekstos un atsaucēm uz nemirstīgiem literāriem meistardarbiem. Grandiozi, teatrāli šovi, vairāk nekā miljons (oficiāli) pārdotu albumu un fanu leģioni visā pasaulē. Šie ir tikai daži Cradle of Filth raksturlielumi. Skaļāk, smagāk, ātrāk un tumšāk - tāds ir viņu uzņemtais kurss, un tas ir neapšaubāmi valdzinošs.

Viņi ir panku himnas "Punks not dead" autori un frizūru diktatori visai panku nācijai jau trešo gadu desmitu! Kas viņi ir? Protams, The Exploited, leģendārie angļu pankrokeri, kuru darbība sākās 1979. gadā un laika gaitā muzikāli piedzīvoja transformāciju no ātra streetpunk uz crossover thrash. Šī ir grupa, kuras nosaukuma sinonīms varētu būt totāla anarhija, un viņi to neapšaubāmi pierādīs Blomē!

Industriālā metāla grupa Pain, kuras tēvs ir slavenais zviedrs Peter Tagtgren no "Hypocrisy", savu soloprojektu izveidoja ar mērķi muzikāli sapludināt metālmūziku un tehno skanējumu, kas arī ir paveikts interesantā un iepriekš nedzirdētā veidā. Laba melodija un daži smagi, aizraujoši ritmi visa pamatā: tik vienkārši Peter izskaidro veidu, kā viņa sacerējumi iekaro savu auditoriju no 6 līdz 60 gadu vecumam.

Hardcore monstri Agnostic Front no ASV ir vienīgā grupa no pirmās paaudzes amerikāņu hārdkoristiem, kura nav zaudējusi sākotnējo fanu atbalstu un spējusi iemantot jaunāku klausītāju atzinību. Vienlaikus saglabājot strikti nepiekāpīgu attieksmi pret jebkāda veida kompromisiem.

Mūsu pagan folk grandi grupa Skyforger ir vārds, kas īpašus komentārus neprasa. Novatoriskā latviešu tautas mūzikas kombinācija ar smago roku, atraktīvais vizuālais ietērps un pāri visam pārliecība un absolūtā atdeve savai nodarbei ir padarījusi Skyforger par vienu no populārākajām pagan metal grupām pasaulē. Sajūsmināto fanu skaits pieaug ar katru koncertu, un "Metalshow.lv Open Air" festivāls, kas būs Skyforger vienīgā uzstāšanās Latvijā šovasar, nebūs izņēmums.

Nīderlandieši Sinister, sava žanra brutal "death" skolas metāla pionieri Eiropā, kuri palikuši uzticīgi izvēlētajam ceļam teju 20 gadu un septiņu nāves, haosa un naida iedvesmotu albumu garumā, arīdzan rādīs savu brutālo spēku Blomes gleznainajās ārēs.

Vikingi atgriezušies mūsdienu pasaulē un ar lielu iedvesmu ķērušies pie mūzikas radīšanas, tiecoties atdzīvināt savu laiku un garu. Tā ir Tyr, vienīgā Farēru salu folkmetāla grupa, kura neatkārtojamā veidā heavy metāla stilā aranžē Farēru salu, islandiešu un norvēģu tradicionālo mūziku un rada savus skaņdarbus.

"Metalshow.lv Open Air" festivāls ar katru gadu kļūst vērienīgāks un ir radis auditoriju arī ārpus mūsu zemes robežām. Jādomā, šā gada grandiozais muzikālais piedāvājums piesaistīs vēl plašākas smagās mūzikas mīļotāju masas.

Ikviens atradīs sev ko prātam, sirdij un ausīm tīkamu, un pasākums vēl nebūs beidzies, kad domas ilgpilni vīsies ap atgriešanos nākamgad šajā pašā laikā un vietā!

Biļetes jau pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Uz augšu