Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aicinām uz Ziemassvētku tirdziņu Valmierā

TVNET
Aicinām uz Ziemassvētku tirdziņu Valmierā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

13.decembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 Valmieras Rātslaukumā un vecpilsētas teritorijā norisināsies tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, kurā paralēli tirgošanās kņadai tiks veiktas dažādas Ziemas saulgriežu tradīcijas un rituāli.

Plkst. 10.00 notiks putnu barotavu gatavošanas darbnīca, kā arī ornitologs Jānis Brikmanis interesentiem pastāstīs, kā pareizi uzņemties rūpes par putnu barošanu aukstajā gada periodā. Savukārt plkst. 12.00 tiks īstenoti dažādi Ziemas saulgriežu rituāli kopā ar folkloras kopu «Putni» un tradīciju kopu «Griezes». Piemēram, uguns rituāls, kura laikā tiks sadedzinātas gada laikā uzkrātās sliktās lietas, zīlēšana, dziesmas un rotaļas, bluķa vilkšana, lai Valmierai un valmieriešiem vairotu labo un piesauktu veiksmi, kā arī iešana ķekatās. Valmiermuižas saime aicinās ģimenes nogaršot dabīgo iesala dzērienu «Zelta zirgs», kas tapis par godu latviešu multfilmai «Zelta zirgs» pēc Raiņa lugas motīviem, savukārt bērniem būs iespēja izzināt labību un izkrāsot multfilmas «Zelta zirgs» oriģinālzīmējumus.

Ziemassvētku tirdziņā, kā ierasts, tirgotāji būs sarūpējuši medus podus, svaigi ceptu maizi, kūpinājumus, svaigas un žāvētas ogas, dažādus sierus, piparkūkas, mājas vīnus un citus našķus. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja atrast skaistas un noderīgas Ziemassvētku dāvanas, piemēram, dažādus adījumus un ādas izstrādājumus, sveces, pinumus un koka grebumus, amatnieku kalumus, rotas un citus darinājumus, kas atbildīs jebkura gaumei. Kopumā tirdziņam pašreiz pieteikušies 80 tirgotāju.

Tēmas
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu