Uz «Kubana» skatuves - amerikāņu panki NOFX

NOFX

FOTO: Publicitātes foto

Viena no grupām, kas šovasar kāps uz rokfestivāla «Kubana» skatuves, kas jau otro gadu no 11. līdz 14. augustam norisināsies pašā Rīgas sirdī - Lucavsalā, būs amerikāņu pankroka apvienība NOFX ar tās līderi Resno Maiku jeb Fat Mike pie mikrofona, informē festivāla rīkotāji.

Tieši pirms 20 gadiem, tālajā 1996. gadā, šie leģendārie amerikāņu panki NOFX pirmoreiz atlidoja uz Krieviju, taču tālāk par lidostu netika, jo aizmirsa laicīgi sarūpēt vīzas. Tomēr īstam pankam neeksistē robežas.

Šis incidents lieliski raksturo bezrūpīgo un brīvo NOFX raksturu, kura dēļ grupas fani mīl tās līderi Resno Maiku (īstajā vārdā Michael John Burkett) un viņa baru. Lai arī ir pagājis daudz gadu, festivālam «Kubana» grupa NOFX ir īpaši – tieši NOFX kļuva par pirmo ārzemju hedlaineri 2010. gada festivālā, tādējādi piešķirot tam starptautisku statusu.

Bezrūpīgums, bezbailīgums un stereotipu laušana ļāva NOFX pirmajiem no ārzemju viesiem apciemot tolaik nevienam nepazīstamo ciematu Melnās jūras tuksnešainajā krastā, vietā, ko paši festivāla rīkotāji dēvē par «In The Middle Of Nowhere» (nekurienes vidū).

NOFX ir amerikāņu pankroka lielākie klauni, tie vienmēr pakļauj publiku ar savu tiešumu, muzicēšanas vieglumu, ar dzirkstošo un nedaudz cinisko humoru, lielisko melodiju kaleidoskopu un zibenīgiem rifiem uz poppanka un metāla robežas.

Jāpiebilst, ka šī būs pirmā leģendārās pankroka grupas uzstāšanās Latvijā.

Jau ziņots, ka festivālu pirmajā dienā uzstāsies arī grupas «The Subways», «Nashville Pussy» , «Enter Shikari», «Guano Apes», «Eskimo Callboy» u.c.

Atklāšanas dienai būs īpaša ieejas maksa 14,99 eur.

«Kubana» ir starptautiska mēroga muzikāls notikums, kurš ik gadu Krievijā pulcēja simtiem tūkstošu apmeklētāju kopš 2009. gada. Festivāls 2015. gadā tika pārcelts uz Rīgu, jo to pēc pareizticīgās baznīcas prasības aizliedza Krievijas Kaļiņingradas apgabala varasiestādes. Kopumā pirmo festivālu Rīgā apmeklējuši aptuveni 15 000 cilvēku.

Biļetes pieejamas «Biļešu serviss» sistēmā

Festivāla mājas lapa

Uz augšu