Par «Latvijas attīstībai» valdes priekšsēdētāju ievēlēts Juris Pūce

Juris Pūce

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Par partijas «Latvijas attīstībai» valdes priekšsēdētāju kongresā šodien tika ievēlēts līdzšinējais partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce.

Pūces kandidatūra bija vienīgā, kas tika izvirzīta. Bija divi iesniegumi par Pūces izvirzīšanu - viņa kandidatūru izvirzīja Einars Repše, Edgars Jaunups, Vladimirs Reskājs, Liene Cakare, Rihards Pīks, Izolde Glavāne, Rūta Raginska-Repše, Inga Gailīte, Inese Drone un Jānis Liepiņš

Par Pūci nobalsoja 107 kongresa delegāti no 110 klātesošajiem. Kopumā bija 108 vēlēšanu biļeteni.

Bijušais partijas vadītājs Einars Repše pirms balsojuma norādīja, ka partijai būs labāk, ja jauni cilvēki būs ne tikai partijā, bet arī partijas valdē, līdz ar to Repše pats savu kandidatūru nevirzīja.

Pūce pirms balsojuma uzrunā sacīja, ka kandidatūras izvirzīšana viņam ir liels pagodinājums, tomēr nevarot teikt, ka tas viņam nebija līdz galam zināms.

Pūce uzsvēra, ka partijas dzīvē nākamie divi gadi nebūs tie vieglākie un ņemot vērā to, ka divus gadus nebūs vēlēšanas, arī mediju interese būs zema, ja vien partija nespēs parādīt sevi kā alternatīvu valdošai varai.

Jaunievēlētais partijas priekšsēdētājs arī uzsvēra, ka nākotnē partijā vajadzētu pulcēt jau 1000 biedrus, jo «Latvijas attīstībai» jākļūst par lielu partiju. Tāpat jāveicina partijas nodaļu veidošana, stiprinot reģionālo pārklājumu.

Otrs virziens, kurā partijai būtu jāstrādā, ir radīt pašu spēcīgāko programmu, kas arī visspilgtāk jāprezentē. Visbeidzot Pūce sacīja, ka ir jārāda tāds piemērs, kas rosina pievienoties «Latvijas attīstībai».

Rezumējot Pūce uzsvēra, ka tic, ka «Latvijas attīstībai» būs iespējams izveidot par pašu drosmīgāko un drošāko partiju Latvijā.

Savukārt partijas valdē tika ievēlēti Edgars Jaunups, Rihards Pīks, Andrejs Žagars, Baiba Fromane, Andris Bačkurs, bijušais partijas priekšsēdētājs Repše, Vladimirs Reskājs un Liene Cakare.

Partijas «Latvijas attīstībai» valdē ievēlēti astoņi no 19 izvirzītajiem kandidātiem.

Uz augšu