Visbēdīgākā situācija ar piemēslotām vietām ir tieši Pierīgā

Latvijas Orientēšanās federācijas viceprezidents Jānis Lazdāns

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Tīra vide vismaz manā izpratnē un man kā Latvijas Orientēšanās federācijas pārstāvim ir visa pamats un būtība. Orientieristam mežs ir «zaļais stadions», tā stāvoklis mums ir īpaši svarīgs.

Savu aktivitāšu rezultātā arī mēs esam konstatējuši, ka Latvijas mežos un laukos nelegāli izbērti būvgruži ir tīrā ikdiena. Piesārņotākās vietas raksturīgas tuvāk pilsētām – izteikti tuvāk Rīgai, kur apdzīvotība ir lielāka, īpaši grāvmalēs, piemežos.

Jo tālāk prom no cilvēku masām, jo šādu bezatbildīgu rīcību vērojams mazāk.

Lai situāciju vērstu par labu un ne tikai rosinātu problēmas risināt valstiskā līmenī, šogad būsim jo īpaši aktīvi, palīdzot konstatēt nelegālās izgāztuves un par tām informējot akcijas organizatorus. Esam priecīgi iesaistīties un palīdzēt, tāpēc ziņosim par novērotajām vietām, kuras gadījušās arī mūsu ceļā.

Turklāt Latvijas Orientēšanās federācijai šajā akcijā iesaistīties vēl lielāka motivācija ir 2018. gada Pasaules čempionāts orientēšanās skrējienā un taku orientēšanās, kas norisināsies šeit pie mums Latvijā. Tik liela mēroga sacensībās uz Latviju dosies aptuveni 40 valstu komandas, kuri ne vien gaida augsta līmeņa sacensību organizēšanu, bet arī tik pašsaprotamu lietu kā tīru un nepiemēslotu vidi.

Lai nevienam no mums par savu valsti nebūtu jākaunas, kā arī mēs varētu jebkuru sacensību, spēļu, koncertu vai cita pasākuma viesus sagaidīt ar augsti paceltu galvu un lepnumu par saviem laukiem un mežiem,

iesaku ikvienam pielikt roku piesārņotu vietu apzināšanā, lai pēc iespējas ātrākā laikā tās tiktu likvidētas!

Iesaisties arī Tu!

Jau trešo gadu SIA «Eco Baltia grupa» aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sociālajā kampaņā «Pieķer būvgružotāju!». Pirms diviem gadiem aizsāktās kampaņas mērķis ir novērst nelegālo būvgružu izgāšanu dabā, kas izdarāms, iestrādājot stingrākas prasības un kontroles mehānismus normatīvajos aktos būvgružu apsaimniekošanai, kā arī veicināt piegružoto vietu sakopšanu.

Sakārtoti būvgružu apsaimniekošanas kontroles mehānismi ir efektīvs veids, kā apkarot lielu pelēkās ekonomikas daļu, kā arī veicināt tīras un sakoptas vides saglabāšanu.

Kampaņa norisināsies no šā gada 29.marta līdz 18.aprīlim, un iedzīvotāji ir aicināti iejusties vides reportieru lomā un ziņot par nelegālo būvgružu vietām, sūtot savus foto vai video. Iesūtīt foto un/vai video var kampaņas sadarbības partneriem – LTV1 raidījumam «Vides fakti» uz e-pasta adresi videsfaktiem@gmail.com un

portāliem «Tvnet», «Rus.Tvnet» uz e-pasta adresi buvgruzotajs@tvnet.lv.

Sociālās kampaņas ietvaros portālos «Tvnet» un Rus.Tvnet» tiks publicēti skaidrojoši un izglītojoši ekspertu raksti par nelegālo būvgružu problēmu valstī, nepieciešamajiem risinājumiem un iespējām, kā legāli no tiem atbrīvoties.

Aktīvākie vides reportieri, kuri būs atklājuši un paziņojuši par apjomīgākajām vai vairākām nelegālo būvgružu vietām, saņems balvas no SIA «Eco Baltia grupa».
Uz augšu