LAF: "Biķernieku" trase var veiksmīgi pastāvēt un attīstīties

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) uzmanīgi seko notikumiem ap vienīgās Latvijas auto-motosporta nacionālās bāzes "Biķernieku kompleksā sporta bāze" kapitāldaļu privatizāciju.

LR Prokuratūra ir pieprasījusi atcelt Uzņēmumu reģistra lēmumu par "izmaiņām nacionālās sporta bāzes valsts akciju sabiedrības "Biķernieku kompleksā sporta bāze" dibināšanas dokumentos", ar kuru palīdzību nacionālajai sporta bāzei tika piesaistīts privātais kapitāls, un valsts zaudēja kontrolpaketi 2006. gada janvārī. Nenoliedzami, privātā kapitāla iesaistīšana valsts uzņēmumos var palielināt to efektivitāti, tomēr ir svarīgi, lai šādi procesi tiek organizēti sabiedrības interesēs. Biķernieku sporta bāze ir unikāls objekts Austrumeiropas un Ziemeļeiropas mērogā, un tai ir nacionālās sporta bāzes statuss, tāpēc sasteigta un uzmanīgi neizpētīta rīcība var novest pie sekām, ka Latvijas sabiedrība zaudē šādu unikālu objektu.

LAF prezidents Dainars Dambergs: "Federācija saprot, ka situācija, kāda ir izveidojusies ap "Biķernieku kompleksās sporta bāzes" privatizāciju un nonākšanu privātpersonu rokās, ir ļoti sarežģīta gan tiesiski, gan stratēģiski. Deviņdesmito gadu vidū daļa Biķernieku zemes nonāca privātpersonu rokās, kuru īres prasības noveda līdz vēlākam maksātnespējas procesam. Tieši tāpēc mēs uzskatām, ka visas turpmākās rīcības ap šā objekta īpašumtiesībām ir jāapsver ļoti rūpīgi, ievērojot sabiedrības, tostarp auto un moto sporta, viedokli."

LAF vērš uzmanību, ka Latvija nedrīkst zaudēt šādu sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras objektu. Tas nepieciešams, lai rīkotu dažādu tehnisko sporta veidu sacensības, kā arī veicinātu iedzīvotāju aktīvo atpūtu. Pasaulē šādiem kompleksiem ir ievērojama loma satiksmes drošībā.

LAF uzskata, ka "Biķernieku" trase var veiksmīgi pastāvēt un attīstīties, ja tās īpašuma tiesības pilnā apjomā saglabā valsts vai pašvaldība, kas novērtē šāda objekta nozīmi sabiedrības sociālekonomiskajos procesos. Savukārt, ja valsts vai Rīgas pašvaldība neredz iespēju saglabāt šādu objektu, tad tas ir jāpārdod par atbilstošu tirgus cenu un iegūtie līdzekļi jānovirza līdzīga objekta celtniecībai Rīgas tuvumā. No Biķernieku kompleksās sporta bāzes pārdošanas iegūto līdzekļu apjomam jābūt līdzvērtīgam jauna kompleksa būvniecības izmaksām.

LAF apvieno vairāk nekā 2000 individuālo biedru un 100 auto klubus ar kopējo iesaistīto cilvēku skaitu vairāk nekā 3000. LAF vada un koordinē darbu autosportā Latvijas teritorijā un pārstāv valsti Starptautiskajā automobiļu federācijā.

Uz augšu