«Depo» uzstāsies somu doom metal grupa «0 X í S T»

FOTO: Publicitātes foto

Sestdien, 6. decembrī, Vecrīgas klubā «Depo» (Vaļņu ielā 32) uzstāsies somu dark metal grupa «0 X í ST». Somijas pilsēta Rihimaki jau izsenis bijusi kreatīvas tumsas šūpulis, no kura cēlušās tādas grupas kā «Skepticism», «Colosseum», «Yearning» un daudzas citas. Grupa «0 X í ST» (lasām kā zero exist) tika dibināta 2008. gadā, un tās dalībnieku nodoms no pirmsākumiem līdz šim brīdim palicis nemainīgs – radīt lēnu, smagu un tumšu mūziku, kas pilnībā atspoguļotu jēdziena dark metal jēgu.

Grupas nosaukums tiek skaidrots šādi: zero exist apzīmē stāvokli, kurā nekas neeksistē, bet vienlaikus tas simbolizē arī bezgalību, tātad visu.

2009. gada septembrī tika pabeigts pirmais ieraksts «Unveiling the Shadow World», ko nākamajā gadā CD EP formātā izdeva franču ekstrēmā doom metāla ierakstu kompānija Ostra Records.

2010. gada rudenī iznāca divu dziesmu demo albums un «0 X í S T» bija gatavi debijas albuma radīšanai. «Nil» šo pasauli ieraudzīja 12.12.2012. ierakstu kompāniju «Ostra Records» un «Cold Void Emanations» paspārnē. Saturiski tās ir sešas dūmīgas un tumšas dziesmas. Par albuma vizuālo noformējumu parūpējās franču mākslinieks YhN.

2014. gada vasarā tapa grupas otrais albums, kura iznākšana vēl gaidāma.

«0 X í S T» ir spēlējuši daudzviet Eiropā, tostarp arī Igaunijā un Lietuvā, un pastāvīgi ir jaunu muzikālo iekarojumu meklējumos.

Šī būs viņu pirmā viesošanās reize Latvijā.

Kādā no intervijām grupas līderis Jani Koskela saka: «Dark metal ir prāta stāvoklis. Tu sajūti, kad tas tev ir nepieciešams un kad mūzika var līdzēt. Tas, ko klausītājiem varam piedāvāt, ir mūsu redzējuma atspoguļojums. Viņiem pašiem lemt, vai tas viņiem derēs.»

Pasākums sākas plkst. 21. Ieeja 4 euro. 3 euro ar skrejlapu no www.klubsdepo.lv. 2 euro, ja laikus esi atzīmējies «Facebook», ka dosies.

www.facebook.com

Intervija ar grupu šeit

Uz augšu