Freimanim 26 punkti zaudētā Vienotās līgas mačā

Latviešu basketbolists Rolands Freimanis svētdien guva 26 punktus, bet Igaunijas komanda Tallinas «Kalev» piedzīvoja zaudējumu VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta spēlē pagarinājumā, savukārt Jānis Timma iemeta 18 punktus, palīdzot viņa un Kaspara Bērziņa pārstāvētajai Sanktpēterburgas «Zeņit» savā laukumā pārspēt Latvijas valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadīto «Ņižņij Novgorod» komandu.

(Papildināts viss teksts.)

«Kalev» viesos ar 90:97 (20:24, 17:18, 22;14, 23:26, 8:15) piekāpās Krasnojarskas «Jeņisej». Freimanis laukumā bija 39 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā iemeta četrus no 14 divpunktu metieniem, četrus no astoņiem tālmetieniem un visus sešus soda metienus.

Tāpat viņam piecas atlēkušās bumbas, trīs piespēles, viena pārtverta bumba, viena kļūda, trīs piezīmes un četri izprovocēti pārkāpumi, kas deva 20 efektivitātes koeficienta punktus.

Lai gan pirmā puslaika nogalē mājinieki panāca 12 punktu pārsvaru (40:28), trešās ceturtdaļas trešajā minūtē «Kalev» pēc Freimaņa metiena pārņēma vadību (44:42). Turpinājumā neliels pārsvars piederēja igauņiem, taču «Jeņisej» pamazām atspēlējās un divarpus minūtes pirms finālsvilpes jau ieguva deviņu punktu handikapu (77:68).

Tomēr Tallinas basketbolisti panāca savus pretiniekus un pamatlaika pēdējā sekundē Igaunijas valstsvienības spēlētājs Gregors Arbets ar precīzu tālmetienu izlīdzināja spēles rezultātu (82:82). Pagarinājumā Freimanis realizēja savus divus soda metienus, tomēr «Kalev» cieta zaudējumu ar 90:97.

Ar 26 punktiem latvietis bija rezultatīvākais spēlētājs šajā spēlē, bet pretinieku rindās ar 18 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām un desmit izprovocētiem pārkāpumiem atzīmējās Deivids Kenedijs.

Tikmēr mačā Sanktpēterburgā, kurā «Zeņit» pieveica «Ņižņij Novgorod» ar 77:76 (14:14, 18:20, 24:18, 21:24) mājinieku kapteinis Timma 30 minūtēs un deviņās sekundēs iemeta četrus no sešiem tālmetieniem un visus trīs divpunktu metienus. Tāpat viņam viena atlēkusī bumba, trīs piespēles, viena kļūda, četras piezīmes un viens izprovocēts pārkāpums, kas deva 19 efektivitātes punktus.

Savukārt Bērziņš, kurš sezonas sākumā vēl pārstāvēja «Ņižņij Novgorod», šajā spēlē laukumā bija 20 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā iemeta četrus punktus. Viņš iemeta divus no četriem divpunktu metieniem, bet aizmeta garām visus četrus tālmetienus. Bērziņam arī sešas atlēkušās bumbas, divas piespēles, viens bloķēts metiens, viena kļūda, trīs piezīmes un divi izprovocēti pārkāpumi, kas ļāva tikt pie sešiem efektivitātes punktiem.

Timma ar 18 punktiem bija rezultatīvākais savā komandā, bet pretinieku rindās 28 punktus guva Dmitrijs Hvostovs.

Spēli mājinieki iesāka ar izrāvienu 9:0, taču «Ņižņij Novgorod» atspēlējās un pirmās ceturtdaļas beigās izlīdzināja mača rezultātu (14:14). Otrajā ceturksnī viesi ieguva deviņu punktu pārsvaru (23:14), ko gan otrā puslaika sākumā pazaudēja. Ceturtajā ceturtdaļā «Zeņit» no neizšķirta 14 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca septiņu punktu pārsvaru (76:69), ko gan Hvostovs ar pēdējās sekundes tālmetienu samazināja līdz vienam punktam.

Abas komandas salīdzinoši nesen savā starpā tikās ULEB Eiropas kausa astotdaļfinālā, kurā salīdzinoši negaidīti pārāka bija Ņižņijnovgorodas komanda.

Latvijas čempioni basketbolā «VEF Rīga» svētdien Vienotās līgas spēlē ar 79:89 (23:30, 18:18, 23:23, 15:18) savā laukumā piekāpās ULEB Eirolīgā veiksmīgi spēlējošajai Maskavas apgabala «Himki» vienībai.

Latvijas komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Mareks Mejeris, kuram arī septiņas atlēkušās bumbas un pieci izprovocēti pārkāpumi. Ingus Jakovičs iemeta 13 punktus, 12 punkti Jānim Bērziņam, desmit Mārtiņam Meieram, bet ar deviņiem punktiem labākais no pieciem leģionāriem bija Džošs Harelsons, kuram arī astoņas bumbas zem groziem.

Tikmēr viesiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Tairīss Raiss, 16 punkti un 12 atlēkušās bumbas Džošam Būnam, bet par punktu mazāk Aleksejam Švedam.

Vēl vienā Vienotās līgas spēlē turnīrā līdere Maskavas CSKA grūtā mačā viesos ar 83:81 (18:14, 22:18, 26:33, 17:16) uzveica Baltkrievijas komandu Minskas «Cmoki».

Tikmēr divu turnīra augšgala komandu spēlē Kazaņas «Unics» savā laukumā ar 80:76 (13:10, 15:22, 31:16, 21:28) pārspēja Krasnodaras «Lokomotiv-Kubaņ».

Vienotās līgas kopvērtējumā līdere ar 27 uzvarām 29 spēlēs ir CSKA, ar 23 panākumiem 27 mačos seko «Unics», trešā ar 19 uzvarām 26 dueļos ir «Lokomotiv-Kubaņ», bet ar 17 uzvarām 24 cīņās ceturtajā pozīcijā ierindojas «Zeņit». Savukārt Bagatska vadītā «Ņižņij Novgorod» ar 16 uzvarām 27 spēlēs ir septītā.

Latvijas čempione «VEF Rīga» ar deviņām uzvarām 27 mačos atrodas 11.vietā, kamēr «Kalev» ar septiņiem panākumiem 26 spēlēs ir trīs pozīcijas zemāk. Kopvērtējuma noslēdzošo vietu ieņem Nikolaja Mazura trenētā Tbilisi «Vita», kas tikusi pie vienas uzvaras 27 mačos.