«Kartupeļu opera»

Inese Zandere

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, 24. novembrī, Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē notiks Ineses Zanderes un sešu latviešu komponistu kopīgi radītā koncertuzveduma «Kartupeļu opera» pirmizrāde.

Seši latviešu komponisti - Lolita Ritmane, Evija Skuķe, Rihards Dubra, Līga Celma – Kursiete, Mārtiņš Brauns un Andris Sējāns radījuši «Kartupeļu operu» – unikālu, krāsainu un daudzveidīgu jaundarbu bērniem, mūzikā atveidojot vēstures faktos balstītu Ineses Zanderes pasaku par kartupeļu ceļojumu. Muzikālo stāstu izpildīs īpaši šim koncertuzvedumam aicināta komanda – solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Annija Putniņa, Ivars Cinkuss, Jānis Strazdiņš un citi, Rīgas Doma meiteņu koris TIARA un Kartupeļu Operas orķestris.

«Kartupeļu opera» stāsta par Mazā Kartupeļa aizraujošo un nedaudz baismīgo ceļojumu no Andu kalniem Dienvidamerikā caur Eiropas karaļnamiem uz laukiem Latvijā. Kondors, Hercogs Jēkabs, mūks Jeronīms, Kurmis, Žurkas, Stērķeles jaunkundze un Ķīseļa kungs - tie ir tikai daži no personāžiem, kurus savā ceļā sastop Mazais Kartupelis. Īpaša loma būs arī nazītim. Tomēr galvenais jautājums izrādē ir – kāds ir Mazā Kartupeļa lielais dzīves uzdevums. Uz izrādēm skatītāji aicināti ņemt līdzi kartupeli, kuru varēs ziedot pārtikas bankai Paēdušai Latvijai.

«Kartupeļu operas» režisore ir Margo Zālīte, scenogrāfi – Ineta Sipunova un Oskars Dreģis, tērpu māksliniece – Liene Dobrāja, horeogrāfs - Alberts Kivlenieks un diriģente – Aira Birziņa.

Koncertuzveduma «Kartupeļu opera» pirmizrāde notiks 24. novembrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē. Vēlāk Rīgā koncertzālē «Rīga» būs skatāmas vēl divas izrādes – 3. un 7. decembrī.

Inese Zandere

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Iestudējumu būs iespējams noskatīties arī citviet Latvijā – 31. janvārī – Ventspilī (k/n Ventspils jūras vārti); 5. februārī – Rēzeknē (Latgales vēstniecībā «GORS); 19. februārī – Liepājā (Liepājas teātrī); 19. aprīlī – Cēsīs (Vidzemes koncertzālē «Cēsis»). «Kartupeļu opera» uz izrādēm gaidīs ģimenes ar skolas vecuma bērniem. Biļetes uz uzvedumu Rīgā jau var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs visā Latvijā, kā arī www.bilesuparadize.lv. Uz pārējām izrādēm biļetes būs pārdošanā no 10. novembra.

Koncertuzvedums «Kartupeļu opera» ir daļa no projekta «Kartupeļu opera», kas norisinās Eiropas kultūras galvaspilsēta programmā. Piedaloties interaktīvā spēlē «Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata», 1849 jaunāko klašu skolēni visā Latvijā mācījās labas uzvedības principus virtuālajā vidē un apguva bioloģiskās saimniekošanas pamatus, izaudzējot podā savu kartupeli un uzzinot daudz jauna par mūsu otro maizi.

www.kartupelis.lv.

Uz augšu